Wydarzenia

Zachęcamy do informowania o konferencjach historycznych, spotkaniach, promocjach wydawnictw i imprezach popularyzujących wiedzę o przeszłości. Prosimy wysyłać informacje za pomocą formularza lub na adres redakcja (at) historiaimedia.org

Zapowiedzi wydarzeń

Data Miasto Miejsce
10/09/08 - 12/09/08 Nowy Sącz Wyższa Szkoła Biznesu
  Czas: 9:00. Adres: Zielona 27. Międzynarodowa konferencja archiwalno-historyczna „Archiwa Europy Środkowej. Wspólne dziedzictwo, wspólna przyszłość.” - Archiwum PAN organizuje w dniach 10 – 13 września 2008 r. w Nowym Sączu i Bochni Międzynarodową konferencję archiwalno - historyczną „Archiwa Europy Środkowej. Wspólne dziedzictwo, wspólna przyszłość.” Konferencja jest realizacją porozumień zawartych pomiędzy archiwami polskimi, czeskimi, słowackimi i węgierskimi. Celem konferencji, w której uczestniczą także archiwiści z Ukrainy, Litwy, Rosji i Włoch jest przedstawienie szeroko rozumianej międzynarodowej współpracy naukowej i problemów współczesnej dokumentacji archiwalnej, będącej świadectwem wspólnych losów. Referaty dotyczyć będą także budownictwa archiwalnego, źródeł historycznych, tradycji górniczych i kultu świętych.
15/10/08 - 16/10/08 Lublin INSTYTUT KULTUROZNAWSTWA, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej
  Czas: 0:00. Adres: Plac Marii Curie-Skłodowskiej 4. “Praktyki męskości” - II Ogólnopolska Konferencja „Męskość jako kategoria kulturowa”. Celem konferencji jest próba odpowiedzi na pytanie jakie wzorce i praktyki męskości możemy wyodrębnić w kulturze. Według niektórych nurtów feminizmu kultura zdominowana została przez opis rzeczywistości z perspektywy „człowieka- mężczyzny”. Podstawowym mankamentem tego opisu jest brak namysłu nad problemem tożsamości „mężczyzny” opisującego świat. Jaki wpływ ma płeć opisującego na postrzeganie, tworzenie i działanie w świecie? Jakim normom społecznym podlega i w jakich praktykach uczestniczy by utrzymać swój status?
21/10/08 - 24/10/08 Oświęcim Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Państwowym Muzeum Auschwitz - Birkenau (MCEAH)
  Czas: 9:00. Adres: ul. Więźniów Oświęcimia 20. Auschwitz i Holokaust - dylematy i wyzwania polskiej edukacji - Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Państwowym Muzeum Auschwitz - Birkenau (MCEAH) oraz Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego (CBH) organizują ogólnopolską konferencję naukowo-dydaktyczną pt. “Auschwitz i Holokaust - dylematy i wyzwania polskiej edukacji”, która odbędzie się w dn. 21-24.10.2008 r. w Oświęcimiu i Krakowie. Szczegóły dot. konferencji można znaleźć na stronie Muzeum oraz portalu edukacyjnym “Żydzi w Polsce. Ocalić od zapomnienia - uczyc dla przyszłości” www.zydziwpolsce.edu.pl Osoby zainteresowane udziałem w konferencji proszone są o przesłanie formularza zgłoszeniowego do dnia 10 września 2008 r. pocztą tradycyjną (Państwowe Muzeum Auschwitz - Birkenau w Oświęcimiu, ul. Więźniów Oświęcimia 20, 32-603 Oświęcim) lub elektroniczną [email protected]
29/11/08 - 30/11/08 Warszawa Collegium Civitas, Pałac Kultury i Nauki
  Czas: 9:00. Adres: Plac Defilad 1. Gry i symulacje jako przedmiot i metoda badań w naukach społecznych - seminarium i warsztat
Warszawa, Collegium Civitas, 29-30 listopada 2008 r. - celem spotkania jest interdyscyplinarna wymiana doświadczeń oraz dyskusja nad zastosowaniem gier i symulacji w działaniach oraz badaniach społecznych. Zakładamy, że przenikanie się gier i symulacji w zakresie teorii, metodologii i praktyki może w znaczący sposób przyczynić się do lepszego zrozumienia zjawisk społecznych. Chcielibyśmy zebrać niektóre polskie doświadczenia w tym zakresie i uzyskać odpowiedzi m.in. na następujące pytania: *Teoretyczne aspekty gry i symulacji: Czy i w jakim stopniu gra i symulacja to reprezentacja zjawisk społecznych? Jak, na użytek nauk społecznych, należy definiować i operacjonalizować grę, a jak symulację? *Praktyka badawcza: Co za pomocą gier i symulacji można i warto badać? Na ile gry i symulacje mogą służyć naukom społecznym jako narzędzie badawcze (w tym jako narzędzia predyktywne i ewaluacyjne)? *Praktyka dydaktyczna: Jak najlepiej używać gier i symulacji w procesie edukacyjnym i szkoleniowym? Po konferencji planowane jest wydanie publikacji.

Newsletter

Subskrybuj newsletter serwisu Historia i Media. Dzięki temu w twojej skrzynce email pojawią się informacje o nowych artykułach dostępnych w serwisie. Dla osób zarejestrowanych przygotowaliśmy również konkursy, w których wygrać można książki historyczne. Nie wysyłamy żadnych reklam. W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji.


Kategorie

Polecamy Archeowieści

Polecamy

Estetyka PRL-u