• 192.

  W czasie lockdownu rośnie liczba edycji Wikipedii

  https://arxiv.org/abs/2102.10090

  Analiza 223 milionów edycji z 12 wersji językowych Wikipedii z lat 2018-2020 pozwoliła wykazać, że pandemia i lockdown przełożyły się na zwiększenie liczby edycji oraz zwiększenie liczby osób w społeczności. Jak przekonują autorzy, edycje w anglojęzycznej Wikipedii wzrosły o 20 proc. od poziomu, jaki możnaby zakładać na podstawie analizy danych z lat poprzedzających pandemię. Wzrosty liczby edycji przekraczają założenia także w Wikipediach w włoskim, niemieckim, francuskim, koreańskim i japońskim - dzieje się to jednak po krótkotrwałym szoku, wyraźnym spowolnieniu edycji, spowodowanym zakazem przemieszczania się. #wikipedia

  Thorsten Ruprechter, Manoel Horta Ribeiro, Tiago Santos, Florian Lemmerich, Markus Strohmaier, Robert West, & Denis Helic. (2021). Volunteer contributions to Wikipedia increased during COVID-19 mobility restrictions.

  Dodane przez: mw | 2021-02-22 | Udostępnij na Facebooku | Udostępnij na Twitterze
  Jeśli nie chcesz pominąć nowych wpisów, subskrybuj kanał RSS lub newsletter. Newsletter wysyłany jest co tydzień w piątek, znajdziesz w nim podsumowanie ostatnio dodanych wpisów i nowe treści, których nie ma na stronie.