Logo portalu Historia i Media

Na tej podstronie system proponuje trzy losowo wybrane artykuły z bazy wszystkich znajdujących się w archiwum serwisu Historia i Media.

 

Liczba artykułów w serwisie: 834

Wylosowane artykuły:

ART-Dok Polska: otwarte repozytorium publikacji z dziedziny historii sztuki

Celem projektu ART-Dok Polska jest budowa polskiej kolekcji w ramach największego na świecie otwartego repozytorium naukowych publikacji z dziedziny historii sztuki ART-Dok prowadzonego przez Universitätsbibliothek Heidelberg.

 

Perspektywy oddolnej digitalizacji

Czy dyskusje o digitalizacji zasobów dziedzictwa historycznego muszą odnosić się wyłącznie do działań instytucji pamięci (archiwów, bibliotek, muzeów)? Dlaczego nie dostrzegamy potencjału, który drzemie w historycznych społecznościach internetowych, w działających oddolnie bez jakiegokolwiek wsparcia instytucjonalnego historykach obywatelskich eksplorujących lokalną historię?

 

Szkolenie animatorów otwartej edukacji, nauki i kultury

Koalicja Otwartej Edukacji (KOED) zaprasza aktywnych działaczy nauki, kultury, edukacji, sektora pozarządowego na szkolenie dla przyszłych animatorów.

 

Kilka razy w miesiącu wysyłany jest newsletter z informacją o nowych materiałach dostępnych na Historiaimedia.org. Nie ma w nim żadnych reklam. W każdej chwili można zrezygnować z subskrypcji. Proszę o podanie adresu email:

 

Bezpieczeństwo adresów w bazie subskrypcji zapewnia system NinjaMail.

 
Historia i Media

Historiaimedia.org to pierwszy polski projekt poświęcony zagadnieniom relacji między historią a mediami. Rola mediów w kulturze historycznej, ich wpływ na kształtowanie świadomości przeszłości, internet i nowe technologie w badaniach i edukacji historycznej, historia w sztuce współczesnej – to tylko niektóre z tematów poruszanych na tej stronie.

Dowiedz się więcej »

Zostań autorem »

Kontakt

Redakcja „Historia i Media”
03-189 Warszawa
Skrytka pocztowa 145
[email protected]
redaguje Marcin Wilkowski

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra".

Polecamy
Przewodnik po otwartej nauce