Teoretyzowanie komunikacji (książka na licencji Creative Commons)

link

Kilka dni temu nakładem Wydawnictwa Naukowego Instytutu Filozofii UAM ukazała się książka Emanuela Kulczyckiego pt. Teoretyzowanie komunikacji. Jest to praca mieszcząca się w ramach filozofii i teorii komunikacji społecznej, podejmująca zagadnienie refleksji nad procesami komunikacji międzyludzkiej we współczesnej humanistyce i naukach społecznych.

Autor zdecydował się opublikować książkę na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 3.0 Polska (CC BY-NC-ND 3.0). Dzięki temu książkę – dostępną już w formacie PDF – można swobodnie kopiować z tej strony i rozpowszechniać.

Recenzentkami książki były prof. Anna Pałubicka oraz prof. Anna Zeidler-Janiszewska. We fragmencie recenzji zamieszczonej na okładce można przeczytać, że:

Książka podejmuje problematykę fundamentalną dla działań zmierzających do utworzenia nowej, autonomicznej dyscypliny akademickiej zwanej „komunikacją”. Autor podjął się ambitnego zadania, zbadania i wskazania warunków intelektualnych ukonstytuowania się nowej, samodzielnej dyscypliny akademickiej. Starannie unika w książce zwrotu: dyscyplina naukowa, w zamian operuje pojęciem dyscyplina praktyczna. W tych wyborach terminologicznych wyraża się jego znaczna samoświadomość filozoficzna, nie chce być posądzony o sympatyzowanie z założeniami realizmu naiwnego czy metafizycznego. Bliżej mu do idei konstruktywizmu i antyfundamentalizmu biernego” (Anna Pałubicka).

Szczegółowe informacje o książce i spis treści znaleźć można na blogu Warsztat badacza komunikacji.

O ile nie zaznaczono inaczej tekstowa treść tego artykułu jest dostępna na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Unported.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>