Logo portalu Historia i Media

Historyczne zasoby internetu, digitalizacja, nowe trendy w humanistyce, rekonstrukcje »

 

H-Poland: zagraniczne badania nad Polską (grupa dyskusyjna)

H-Poland to lista dyskusyjna łącząca historyków i badaczy Polski współczesnej z różnych krajów. Jej założycielem jest prof. Brian Porter-Szucs z Uniwersytetu Michigan, prezes Polish Studies Association. Listę subskrybuje aktualnie ponad 250 użytkowników, którzy wymieniają się informacjami o publikacjach, dostępnych grantach czy planowanych konferencjach związanych także z badaniami historycznymi czy badaniami nad pamięcią w perspektywie dziejów Polski lub całego regionu Europy Środkowej i Wschodniej.

Aby dołączyć do H-Poland należy wypełnić krótki formularz na tej stronie oraz odpowiednio umotywować chęć subskrypcji. Szczegółowe informacje o tym, jak to zrobić każdy użytkownik otrzymuje w automatycznej wiadomości wysłanej na email zaraz po wypełnieniu zgłoszenia.

Sieć H-net od 1992 roku utrzymuje serwery rozmaitych grup dyskusyjnych dla badaczy z dziedzin humanistycznych i z nauk społecznych. Korzysta z nich ponad 180 tys. użytkowników z ponad 90 krajów.

 

Kilka razy w miesiącu wysyłany jest newsletter z informacją o nowych materiałach dostępnych na Historiaimedia.org. Nie ma w nim żadnych reklam. W każdej chwili można zrezygnować z subskrypcji. Proszę o podanie adresu email:

 

Bezpieczeństwo adresów w bazie subskrypcji zapewnia system NinjaMail.

• • •

Kategorie: Narzędzia

Skrócony link: Kopiuj adres odnośnika

Licencja Creative CommonsO ile nie zaznaczono inaczej tekstowa treść tego artykułu jest dostępna na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Unported.

Komentarze

 • Your gravatar
  Imię
   
   

  Można używać podstawowych znaczników XHTML w treści komentarza. Podany w formularzu mail nigdy nie będzie publikowany. Redakcja zastrzega sobie prawo edycji lub usunięcia komentarza, jeśli jego treść nie odnosi się do treści artykułu lub narusza zasady netykiety.

   
   
 
 
Historia i Media

Historiaimedia.org to pierwszy polski projekt poświęcony zagadnieniom relacji między historią a mediami. Rola mediów w kulturze historycznej, ich wpływ na kształtowanie świadomości przeszłości, internet i nowe technologie w badaniach i edukacji historycznej, historia w sztuce współczesnej – to tylko niektóre z tematów poruszanych na tej stronie.

Dowiedz się więcej »

Zostań autorem »

Kontakt

Redakcja „Historia i Media”
03-189 Warszawa
Skrytka pocztowa 145
[email protected]
redaguje Marcin Wilkowski

Polecamy
fotorejestr