Internetowa baza małych przedwojennych firm warszawskich z lat 1917-1946

Archiwum Państwowe m.st. Warszawy przygotowało internetową bazę danych firm zarejestrowanych w Warszawie w latach 1917-1946. Poszukiwania umożliwia wyszukiwarka, która pozwala przeszukiwać bazę według nazwy firmy, adresu, nazwiska właściciela. Baza powstała na podstawie danych zawartych w księgach rejestru handlowego Działu „A”, które stanowią cenne źródło wiedzy o handlu i działalności gospodarczej małych, przedwojennych firm z terenu Warszawy i okręgu warszawskiego.

Baza zawiera 21297 rekordów, w których znajdują się informacje na temat nazwy firmy, jej adresu, nazwiska bądź nazwisk właścicieli, lat działalności (w ramach wpisu w danej księdze) oraz sygnatura archiwalna. Do bazy wpisane są dane firm jednoosobowych, spółek firmowych i spółek komandytowych oraz (od 1934 roku) osób prawnych niebędących spółkami prawa handlowego, a prowadzących przedsiębiorstwo zarobkowe w większym rozmiarze.

Baza będzie stopniowo uzupełniana o wpisy z rejestru handlowego Dział „A” z lat 1947 – 1971.

Wyszukiwarka dostępna jest pod adresem www.warszawa.ap.gov.pl/wyszukiwarka/rha/

• • •


Kilka razy w miesiącu wysyłany jest newsletter z informacją o nowych materiałach dostępnych na Historiaimedia.org. Nie ma w nim żadnych reklam. W każdej chwili można zrezygnować z subskrypcji. Proszę o podanie adresu email:

 

Bezpieczeństwo adresów w bazie subskrypcji zapewnia system NinjaMail.

Licencja Creative CommonsO ile nie zaznaczono inaczej tekstowa treść tego artykułu jest dostępna na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Unported.

Komentarze

Redakcja zastrzega sobie prawo edycji lub usunięcia komentarza, jeśli jego treść nie odnosi się do treści artykułu lub narusza zasady netykiety. Komentarze są moderowane.

Dodaj komentarz