Logo portalu Historia i Media

Historia i dziedzictwo w kulturze cyfrowej »

 

Konferencja Narodowości i role społeczne

W imieniu Pracowni Przeobrażeń Społecznych Instytutu Historii PAN zapraszamy na konferencję „Narodowości i role społeczne”, która jest częścią projektu „Społeczeństwo Drugiej Rzeczypospolitej”. Konferencja odbędzie się w dniach 26–27 stycznia 2012 roku w siedzibie Instytutu Historii PAN w Warszawie.

Tematem konferencji są relacje pomiędzy narodowością i poczuciem odrębności narodowej a przypisaną jednostce rolą społeczną, które zostaną ukazane w kontekście przemian modelu życia społecznego w Polsce międzywojennej. Referaty powinny dać podstawę do pogłębionej interpretacji problematyki narodowościowej Drugiej Rzeczypospolitej, w ujęciu mającym na celu przede wszystkim zrozumienie badanej rzeczywistości.

Do udziału w konferencji zachęcamy badaczy, którzy szukają inspiracji w założeniach teoretycznych i metodologicznych różnych dyscyplin. Do debaty zaprosimy także komentatorów z ośrodków naukowych zajmujących się sprawami etniczności i narodu w XX wieku. Artykuły ukażą się w podsumowującym projekt tomie z serii „Metamorfozy społeczne”. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 listopada 2011 r.

Zgłoszenia przyjmują koordynatorzy sesji, dr Olga Linkiewicz, e-mail: [email protected] lub skype: ola.linkiewicz.waw oraz Kamil Kijek, e-mail: [email protected]. IH PAN zwraca koszty podróży oraz zapewnia noclegi podczas konferencji.

Więcej informacji znaleźć można na stronie IH PAN.

 

Kilka razy w miesiącu wysyłany jest newsletter z informacją o nowych materiałach dostępnych na Historiaimedia.org. Nie ma w nim żadnych reklam. W każdej chwili można zrezygnować z subskrypcji. Proszę o podanie adresu email:

 

Bezpieczeństwo adresów w bazie subskrypcji zapewnia system NinjaMail.

• • •

Kategorie: Wydarzenia

Skrócony link: Kopiuj adres odnośnika

Licencja Creative CommonsO ile nie zaznaczono inaczej tekstowa treść tego artykułu jest dostępna na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Unported.

p o l e c a m y
herito

Komentarze

 • Your gravatar
  Imię
   
   

  Można używać podstawowych znaczników XHTML w treści komentarza. Podany w formularzu mail nigdy nie będzie publikowany. Redakcja zastrzega sobie prawo edycji lub usunięcia komentarza, jeśli jego treść nie odnosi się do treści artykułu lub narusza zasady netykiety.

   
   
 
 
Historia i Media

Historiaimedia.org to pierwszy polski projekt poświęcony zagadnieniom relacji między historią a mediami. Rola mediów w kulturze historycznej, ich wpływ na kształtowanie świadomości przeszłości, internet i nowe technologie w badaniach i edukacji historycznej, historia w sztuce współczesnej – to tylko niektóre z tematów poruszanych na tej stronie.

Dowiedz się więcej »

Zostań autorem »

Kontakt

Redakcja „Historia i Media”
03-189 Warszawa
Skrytka pocztowa 145
[email protected]
redaguje Marcin Wilkowski

Polecamy
fotorejestr