Logo portalu Historia i Media

Historia i dziedzictwo w kulturze cyfrowej »

 

Historia w kryzysie, kryzys w historii

Studenckie Koło Naukowe Historyków Uniwersytetu Łódzkiego ma zaszczyt zaprosić studentów, doktorantów i młodszych pracowników naukowych (maksymalnie z tytułem doktora) wszystkich kierunków humanistycznych do wzięcia udziału w konferencji „Historia w kryzysie, kryzys w historii” , która odbędzie się w dniach 18–20 listopada 2011 r. w Instytucie Historii UŁ przy ulicy Kamińskiego 27 a.

Konferencja składać się będzie z dwóch paneli:

1. Kryzysy historii – obejmującym takie zagadnienia jak:

pojęcie kryzysu;
kryzys historii;
kryzys historii w Polsce;
kryzys historii na świecie;

2. Kryzysy na przestrzeni dziejów – obejmującym całokształt zagadnień związanych z:

kryzysami władzy;
kryzysami ekonomicznymi;
kryzysami w kulturze i społeczeństwie.

Referaty można wygłaszać w języku polskim i w europejskich językach kongresowych (angielski, niemiecki, rosyjski, francuski). Chęć wygłoszenia referatu w innym języku niż w/w należy wcześniej uzgodnić z organizatorem. Czas referatu: 20 min. Wszyscy uczestnicy konferencji, niewygłaszający referatów w języku polskim proszeni są o przesłanie jego streszczenia (w języku polskim) do dnia 5 listopada.

Zgłoszenia wg wzoru formularza prosimy przesyłać wyłącznie drogą elektroniczną na adres: [email protected] do dnia: 1 listopada 2011. Formularz do pobrania: http://chomikuj.pl/SKNH_UL

Opłatę konferencyjną przewidujemy w wysokości 100 zł od osoby (w ramach opłaty noclegi oraz wyżywienie, materiały konferencyjne). Szczegóły dotyczące opłat konferencyjnych zostaną podane w późniejszym terminie. Liczba miejsc jest ograniczona.

Ponadto w planach mamy wydanie publikacji pokonferencyjnej, w związku z tym zainteresowane osoby prosimy o dostarczenie swoich prac wraz z opinią pracownika naukowego do 31 grudnia 2011 r.

Wszelkich informacji udzielają:
Michał Pychowski: [email protected]
Ewa Kacprzyk: [email protected]

Pytania można kierować również na adresy:
Konferencji: [email protected]
SKNH UŁ: [email protected]

 

Kilka razy w miesiącu wysyłany jest newsletter z informacją o nowych materiałach dostępnych na Historiaimedia.org. Nie ma w nim żadnych reklam. W każdej chwili można zrezygnować z subskrypcji. Proszę o podanie adresu email:

 

Bezpieczeństwo adresów w bazie subskrypcji zapewnia system NinjaMail.

• • •

Kategorie: Wydarzenia

Skrócony link: Kopiuj adres odnośnika

Licencja Creative CommonsO ile nie zaznaczono inaczej tekstowa treść tego artykułu jest dostępna na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Unported.

p o l e c a m y
katalog_kompetencji

Komentarze

 • Your gravatar
  Imię
   
   

  Można używać podstawowych znaczników XHTML w treści komentarza. Podany w formularzu mail nigdy nie będzie publikowany. Redakcja zastrzega sobie prawo edycji lub usunięcia komentarza, jeśli jego treść nie odnosi się do treści artykułu lub narusza zasady netykiety.

   
   
 
 
Historia i Media

Historiaimedia.org to pierwszy polski projekt poświęcony zagadnieniom relacji między historią a mediami. Rola mediów w kulturze historycznej, ich wpływ na kształtowanie świadomości przeszłości, internet i nowe technologie w badaniach i edukacji historycznej, historia w sztuce współczesnej – to tylko niektóre z tematów poruszanych na tej stronie.

Dowiedz się więcej »

Zostań autorem »

Kontakt

Redakcja „Historia i Media”
03-189 Warszawa
Skrytka pocztowa 145
[email protected]
redaguje Marcin Wilkowski

Polecamy