Logo portalu Historia i Media

Historia i dziedzictwo w kulturze cyfrowej »

 
Uwaga: ten wpis został opublikowany dość dawno (02.07, 2011) i jego treść może nie być aktualna. Komentarze zostały zablokowane.

Najlepsze internetowe narzędzia edukacyjne 2011 roku

American Library Association (ALA) udostępniło listę 25 najlepszych internetowych narzędzi edukacyjnych, z których w swojej pracy korzystać mogą bibliotekarze szkolni i nauczyciele. Lista serwisów została ogłoszona uroczyście podczas konferencji, odbywającej się od 23 do 28 czerwca w Nowym Orleanie.

Na stronach ALA dostępne są także podobne zestawienia z 2010 i 2009 roku.

Na tegoroczne wyróżnienie ALA zasłużyły m.in. Dipity – narzędzie do budowy multimedialnych osi czasu, przygotowany przez Amerykańskie Archiwa Narodowe (NARA) serwis edukacyjny Digital Vaults czy iCyte – narzędzie ułatwiające prowadzenie badań w Sieci pozwalające m.in. na archiwizowanie przeglądanych stron internetowych i pracę grupową (iCyte jest darmowe dla studentów i pracowników instytucji naukowych).

 

Kilka razy w miesiącu wysyłany jest newsletter z informacją o nowych materiałach dostępnych na Historiaimedia.org. Nie ma w nim żadnych reklam. W każdej chwili można zrezygnować z subskrypcji. Proszę o podanie adresu email:

 

Bezpieczeństwo adresów w bazie subskrypcji zapewnia system NinjaMail.

• • •

Kategorie: Narzędzia

Skrócony link: Kopiuj adres odnośnika

Licencja Creative CommonsO ile nie zaznaczono inaczej tekstowa treść tego artykułu jest dostępna na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Unported.

p o l e c a m y
katalog_kompetencji

Komentarze

 
 
Historia i Media

Historiaimedia.org to pierwszy polski projekt poświęcony zagadnieniom relacji między historią a mediami. Rola mediów w kulturze historycznej, ich wpływ na kształtowanie świadomości przeszłości, internet i nowe technologie w badaniach i edukacji historycznej, historia w sztuce współczesnej – to tylko niektóre z tematów poruszanych na tej stronie.

Dowiedz się więcej »

Zostań autorem »

Kontakt

Redakcja „Historia i Media”
03-189 Warszawa
Skrytka pocztowa 145
[email protected]
redaguje Marcin Wilkowski

Polecamy
Przewodnik po otwartej nauce