Logo portalu Historia i Media

Historia i dziedzictwo w kulturze cyfrowej »

 
Uwaga: ten wpis został opublikowany dość dawno (28.06, 2011) i jego treść może nie być aktualna. Komentarze zostały zablokowane.

Czas muzeów? (debata)

Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów jest nową instytucją kultury, powstałą z przekształcenia Ośrodka Ochrony Zbiorów Publicznych. Do jego zadań należy gromadzenie i upowszechnianie wiedzy o muzeach i zbiorach publicznych, wyznaczanie standardów w muzealnictwie (w tym dotyczących digitalizacji zbiorów), kształtowanie świadomości w zakresie wartości i zachowania dziedzictwa kulturowego w wymiarze społecznym. Instytut ma też wesprzeć proces digitalizacji zasobów muzealnych poprzez wypracowanie i upowszechnianie odpowiednich standardów.

Jedną z inicjatyw Instytutu jest debata „Czas muzeów?”, będąca częścią prac nad Strategią Rozwoju Muzealnictwa. Jej pierwszym etapem i punktem wyjścia jest artykuł Małgorzaty Soleckiej. 4 lipca w Krakowie odbędzie się pierwsza konferencja z planowanego cyklu, zatytułowana „Dziedzictwo kulturowe a kapitał społeczny”:

Co i kto decyduje o sukcesie muzeum? Czy muzeum, po którym zwiedzający nie ślizgają się w filcowych kapciach to muzeum nowoczesne? Czy muzea mają teraz swój czas? I ile on będzie trwał – pięć minut, jedną noc…? Nawet najdłuższa noc kiedyś się kończy, Noc Muzeów również. Co muzeom przyniesie nowy dzień?

Więcej informacji: www.nimoz.pl

 

Kilka razy w miesiącu wysyłany jest newsletter z informacją o nowych materiałach dostępnych na Historiaimedia.org. Nie ma w nim żadnych reklam. W każdej chwili można zrezygnować z subskrypcji. Proszę o podanie adresu email:

 

Bezpieczeństwo adresów w bazie subskrypcji zapewnia system NinjaMail.

• • •

Kategorie: Muzeum - nowe strategie

Skrócony link: Kopiuj adres odnośnika

Licencja Creative CommonsO ile nie zaznaczono inaczej tekstowa treść tego artykułu jest dostępna na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Unported.

p o l e c a m y
catl

Komentarze

 
 
Historia i Media

Historiaimedia.org to pierwszy polski projekt poświęcony zagadnieniom relacji między historią a mediami. Rola mediów w kulturze historycznej, ich wpływ na kształtowanie świadomości przeszłości, internet i nowe technologie w badaniach i edukacji historycznej, historia w sztuce współczesnej – to tylko niektóre z tematów poruszanych na tej stronie.

Dowiedz się więcej »

Zostań autorem »

Kontakt

Redakcja „Historia i Media”
03-189 Warszawa
Skrytka pocztowa 145
[email protected]
redaguje Marcin Wilkowski

Polecamy
http://polacynawschodzie.pl/