Logo portalu Historia i Media

Historia i dziedzictwo w kulturze cyfrowej »

 
Uwaga: ten wpis został opublikowany dość dawno (30.05, 2011) i jego treść może nie być aktualna. Komentarze zostały zablokowane.

Muzeum i nowe media (bibliografia)

1474 pozycji liczy bibliografia publikacji, przygotowanych w oparciu o wystąpienia prelegentów z kolejnych odsłon organizowanej od 1997 roku konferencji Museums and the Web.

Museums and the Web to największe międzynarodowe spotkanie muzealników i archiwistów poświęcone rozmaitym zagadnieniom obecności dziedzictwa (kulturowego, naukowego, naturalnego) w przestrzeni internetu. Coroczna konferencja jest także okazją do poznania nowinek technicznych, które mogą być wykorzystane w projektowaniu ekspozycji muzealnych, w zarządzaniu muzeum czy w jego promocji.

Bibliografia dostępna na stronie organizatora (Archives & Museum Informatics) pozwala przeszukiwać materiały konferencyjne i inne publikacje z wykorzystaniem dość rozbudowanych filtrów i indeksów. Zdecydowana większość materiałów, których opisy znajdują się w bazie, dostępna jest w trybie pełnotekstowym. Znajdziemy tam m.in. artykuły poruszające problemy strategii muzealnych w perspektywie rozwoju internetu, ale także analizujące szczegółowo nowe rozwiązania i technologie muzealne.

Na zdjęciu jedna z sesji tegorocznej edycji Museums and the Web. Fot. conxa.roda CC-BY-NC

 

Kilka razy w miesiącu wysyłany jest newsletter z informacją o nowych materiałach dostępnych na Historiaimedia.org. Nie ma w nim żadnych reklam. W każdej chwili można zrezygnować z subskrypcji. Proszę o podanie adresu email:

 

Bezpieczeństwo adresów w bazie subskrypcji zapewnia system NinjaMail.

• • •

Kategorie: Muzeum - nowe strategie Zasoby

Skrócony link: Kopiuj adres odnośnika

Licencja Creative CommonsO ile nie zaznaczono inaczej tekstowa treść tego artykułu jest dostępna na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Unported.

p o l e c a m y
herito

Komentarze

 
 
Historia i Media

Historiaimedia.org to pierwszy polski projekt poświęcony zagadnieniom relacji między historią a mediami. Rola mediów w kulturze historycznej, ich wpływ na kształtowanie świadomości przeszłości, internet i nowe technologie w badaniach i edukacji historycznej, historia w sztuce współczesnej – to tylko niektóre z tematów poruszanych na tej stronie.

Dowiedz się więcej »

Zostań autorem »

Kontakt

Redakcja „Historia i Media”
03-189 Warszawa
Skrytka pocztowa 145
[email protected]
redaguje Marcin Wilkowski

Polecamy