Logo portalu Historia i Media

Historyczne zasoby internetu, digitalizacja, nowe trendy w humanistyce, rekonstrukcje »

 

Wiki Lubi Zabytki

Projekt Wiki Lubi Zabytki jest częścią ogólnoeuropejskiej inicjatywy Wiki Loves Monuments, mającej na celu sfotografowanie wszystkich obiektów posiadających status zabytku w danym państwie. Akcja rozpocznie się o północy w czwartek 1 września i potrwa do północy w piątek 30 września. Dziesięć najlepszych fotografii z Polski zostanie nominowanych do konkursu ogólnoeuropejskiego.

Inicjatywa Wiki Loves Monuments odbędzie się, oprócz Polski, także w Andorze, Austrii, Belgii, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Holandii, Hiszpanii, Niemczech, Portugalii, Rumunii, Szwajcarii oraz Szwecji.

Wszystkie zdjęcia wykonane w ramach konkursu zostaną umieszczone w repozytorium Wikimedia Commons na licencji CC-BY-SA.

 

• • •

Kategorie: Archiwa i dziedzictwo

Skrócony link: Kopiuj adres odnośnika

Brak powiązanych artykułów.

Licencja Creative CommonsO ile nie zaznaczono inaczej tekstowa treść tego artykułu jest dostępna na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Unported.

Komentarze

  • Your gravatar
    Imię
     
     

    Można używać podstawowych znaczników XHTML w treści komentarza. Podany w formularzu mail nigdy nie będzie publikowany. Redakcja zastrzega sobie prawo edycji lub usunięcia komentarza, jeśli jego treść nie odnosi się do treści artykułu lub narusza zasady netykiety.