Logo portalu Historia i Media

Historyczne zasoby internetu, digitalizacja, nowe trendy w humanistyce, rekonstrukcje »

 

Historia gospodarcza – nowy blog historyczny

Krzysztof Bylinowski, ekonomista, absolwent warszawskiej SGH oraz moderator forum historycy.org jest autorem nowego bloga historycznego. Historiagospodarcza.pl to projekt popularyzujący wiedzę o dziejach gospodarki, ekonomii i pieniądza. Także – co ważne – o tym, jak procesy te wpływały na rozmaite zjawiska w kulturze i codziennych obyczajach.

Jak przyznaje sam autor, serwis w obecnej formie istnieje od stycznia 2011 – zamierzeniem było stworzenie miejsca w sieci, które popularyzowałoby wiedzę o historii gospodarczej. Co prawda w polskim internecie istnieje już całkiem pokaźna liczba stron, mówiąca o historii, jednak w moim odczuciu sama historia gospodarcza była tam spychana raczej na margines głównego nurtu dyskusji. Ze względu, że właśnie takiej strony mnie samemu brakowało – postanowiłem ją założyć. Podstawą serwisu są publikowane cyklicznie artykuły dotyczące dziejów gospodarki – autorstwa mojego, oraz jak do tej pory pojedyncze artykuły m.in. Ludomira Domańskiego i Michała Nieluba. W dalszej perspektywie chciałbym, żeby serwis mógł gromadzić informacje dotyczące dziejów gospodarki – szczególnie polskiej, pochodzące z wielu źródeł i autorów o różnym punkcie widzenia na historię.

Uzupełnieniem bloga jest forum dyskusyjne oraz strona na Facebooku.

Zobacz: Historiagospodarcza.pl

Grafika: karykatura z okresu Wielkiego Kryzysu (1929-1933)

 

• • •

Kategorie: Zasoby

Skrócony link: Kopiuj adres odnośnika

Licencja Creative CommonsO ile nie zaznaczono inaczej tekstowa treść tego artykułu jest dostępna na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Unported.

Komentarze

  • Your gravatar
    Imię
     
     

    Można używać podstawowych znaczników XHTML w treści komentarza. Podany w formularzu mail nigdy nie będzie publikowany. Redakcja zastrzega sobie prawo edycji lub usunięcia komentarza, jeśli jego treść nie odnosi się do treści artykułu lub narusza zasady netykiety.