Urzekające, piękne, pełne przemocy, nieetyczne, objaw lęku, urojone… Jak przejawia się zło we współczesnych filmach? 3-4 czerwca 2011 r. w SWPS odbędzie się Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa pt. „Zło w kinie”. Organizator: Studenckie Koło Filmowe „Kinematograf” SWPS. Już przyjmujemy zgłoszenia.
Do udziału zapraszamy studentów studiów licencjackich i magisterskich, doktorantów, młodych pracowników naukowych, przedstawicieli instytucji kultury oraz inne osoby zajmujące się tematyką filmową lub zagadnieniem zła w kulturze popularnej.
Czekamy także na zgłoszenia od osób, które chciałyby w czasie konferencji zaprezentować efekty swojej pracy artystycznej podejmującej temat zaproponowany w tytule konferencji.
Proponujemy następujące obszary tematyczne:
* Zło czasu wojny, Zło czasu pokoju
* Horrory – opowieści o lęku
* Personifikacje Zła w filmach
* Filmowi „nosiciele” Zła: dziecko, kobieta, mężczyzna, zwierzę…
* Zło urojone – Zło realne
* Filmowi bluźniercy i obrazoburcy
* Estetyzacja Zła w przekazie filmowym
* Dyskusja o filmowej przemocy
* Patologia jako temat dokumentu
* Przestrzeń naznaczona Złem
* Mroczna strona człowieka
* Filmowe koncepcje genezy Zła
* Ciało – seksualność – tabu – profanum
* Inny – Obcy – Zły
* Sztuka jako źródło Zła
* Obłęd, szaleństwo
* Niejednoznaczność Zła
* Religijno-etyczne aspekty filmowego Zła
Konferencji będą towarzyszyły projekcje filmów oraz tematyczne dyskusje panelowe.
Zgłoszenia referatów (abstrakt do 200 znaków) można przesyłać do 25 kwietnia 2011 r. drogą elektroniczną na adres: [email protected]. Informacje o przyjęciu zgłoszenia przyślemy Państwu do 8 maja 2011 r.
Przewidziana jest opłata konferencyjna – 40 zł dla studentów studiów licencjackich i magisterskich oraz 70 zł dla doktorantów i pracowników naukowych. W ramach opłaty konferencyjnej organizatorzy zapewniają obiad, bufet kawowy oraz materiały konferencyjne. Numer konta, na które należy wpłacić opłatę konferencyjną prześlemy po zakwalifikowaniu zgłoszenia.
• • •
O ile nie zaznaczono inaczej tekstowa treść tego artykułu jest dostępna na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Unported.
Komentarze
Redakcja zastrzega sobie prawo edycji lub usunięcia komentarza, jeśli jego treść nie odnosi się do treści artykułu lub narusza zasady netykiety. Komentarze są moderowane.