Uwaga: ten wpis został opublikowany dość dawno (23.03.2011) i jego treść może nie być aktualna. Dodawanie komentarzy zostało zablokowane.

Humanistyczne konferencje naukowe na Facebooku

Ponieważ w Polsce wciąż nie powstał jeden oficjalny i ogólny system informacji o konferencjach naukowych, cenna jest każda inicjatywa realnie pomagająca zdobyć wiedzę o planowanych wydarzeniach tego typu. Jednym z takich oddolnych projektów jest facebookowa społeczność „Konferencje Humanisty”.

Społeczność „Konferencje Humanisty” powstała po to, aby studenci, doktoranci i pracownicy naukowi wyższych uczelni dzielili się między sobą informacjami na temat nadchodzących konferencji. Dużo łatwiej jest przecież zaglądnąć na jedną stronę niż przeglądać ich setki w nadziei, że znajdzie się coś ciekawego. Zdarzyło Ci się kiedyś, że dowiedziałeś się o wydarzeniu naukowym w momencie, gdy zakończyły się już zapisy? Mnie tak i powiedziałam sobie: „Nigdy więcej!”.

Autorką strony jest Ewelina Strawa, doktorantka UJ.

Szukając informacji o konferencjach warto odwiedzić także tę facebookową stronę.• • •


Kilka razy w miesiącu wysyłany jest newsletter z informacją o nowych materiałach dostępnych na Historiaimedia.org. Nie ma w nim żadnych reklam. W każdej chwili można zrezygnować z subskrypcji. Proszę o podanie adresu email:

 

Bezpieczeństwo adresów w bazie subskrypcji zapewnia system NinjaMail.

Licencja Creative CommonsO ile nie zaznaczono inaczej tekstowa treść tego artykułu jest dostępna na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Unported.

Komentarze

Redakcja zastrzega sobie prawo edycji lub usunięcia komentarza, jeśli jego treść nie odnosi się do treści artykułu lub narusza zasady netykiety. Komentarze są moderowane.

  1. Tomasza pisze:

    Zapraszam na stronę Internetowej Bazy Konferencji Naukowych i Branżowych – http://www.bazakonferencji.pl . Około 300 konferencji naukowych w jednym miejscu :)