Logo portalu Historia i Media

Historia i dziedzictwo w kulturze cyfrowej »

 
Uwaga: ten wpis został opublikowany dość dawno (10.12, 2010) i jego treść może nie być aktualna. Komentarze zostały zablokowane.

ART-Dok Polska: otwarte repozytorium publikacji z dziedziny historii sztuki

Celem projektu ART-Dok Polska jest budowa polskiej kolekcji w ramach największego na świecie otwartego repozytorium naukowych publikacji z dziedziny historii sztuki ART-Dok prowadzonego przez Universitätsbibliothek Heidelberg.

Obecny etap (2010) ma charakter pilotażowy: dzięki współpracy z Komitetem Nauk o Sztuce PAN zdigitalizowane zostaną m.in. wybrane artykuły z „Rocznika Historii Sztuki”. Publikacja w bezpłatnej międzynarodowej bazie nie tylko ułatwi transfer wiedzy, ale także przyczyni się do wprowadzenia polskiej kultury i nauki w światowy obieg.

ART-Dok – część wirtualnej biblioteki historii sztuki arthistoricum.net – jest udostępniane przez Universitätsbibliothek Heidelberg w ramach specjalnego profilu zbiorów z historii sztuki. Serwer oferuje możliwość publikowania prac w internecie według zasad Open Access. Każdy artykuł jest archiwizowany pod unikalnym stałym adresem, dzięki czemu może być wyszukiwany w internecie (np. Google, Google Scholar) oraz różnych katalogach bibliotek, w tym popularnym artlibraries.net – Virtual Catalogue for Art History, Bielefeld Academic Search Engine (BASE – naukowa wyszukiwarka uczestniczącą w projekcie UE Projekt Digital Repository Infrastructure Vision for European Research – DRIVER) oraz Karlsruher Virtueller Katalog (KVK).

Blog: www.art-dok.pl
Koordynator projektu: Collegium Artium
Partnerzy: Universitätsbibliothek Heidelberg, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Fundacja BRE-Banku

 

Kilka razy w miesiącu wysyłany jest newsletter z informacją o nowych materiałach dostępnych na Historiaimedia.org. Nie ma w nim żadnych reklam. W każdej chwili można zrezygnować z subskrypcji. Proszę o podanie adresu email:

 

Bezpieczeństwo adresów w bazie subskrypcji zapewnia system NinjaMail.

• • •

Kategorie: Zasoby

Skrócony link: Kopiuj adres odnośnika

Licencja Creative CommonsO ile nie zaznaczono inaczej tekstowa treść tego artykułu jest dostępna na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Unported.

p o l e c a m y
herito

Komentarze

 
 
Historia i Media

Historiaimedia.org to pierwszy polski projekt poświęcony zagadnieniom relacji między historią a mediami. Rola mediów w kulturze historycznej, ich wpływ na kształtowanie świadomości przeszłości, internet i nowe technologie w badaniach i edukacji historycznej, historia w sztuce współczesnej – to tylko niektóre z tematów poruszanych na tej stronie.

Dowiedz się więcej »

Zostań autorem »

Kontakt

Redakcja „Historia i Media”
03-189 Warszawa
Skrytka pocztowa 145
[email protected]
redaguje Marcin Wilkowski

Polecamy