Cyfrowe wczasy w Chrzelicach: obóz digitalizacji lokalnego dziedzictwa

link

Serdecznie zapraszam do udziału w warsztatach digitalizacyjnych odbywających się w ramach Obozu Kultury 2.0 w Chrzelicach. Trzon spotkania odbywającego się w dniach 12-16 sierpnia będzie stanowić seria zajęć warsztatowych prezentujących możliwości kreatywnych działań z wykorzystaniem nowych technologii cyfrowych.

Wspólnie z Alkiem Tarkowskim przygotowujemy warsztat, którego celem będzie wspólne opracowanie sposobów oddolnej digitalizacji dziedzictwa – przy niewielkim budżecie oraz z wykorzystaniem dostępnych powszechnie urządzeń i oprogramowania. W trakcie warsztatu zajmować się będziemy koncepcją oddolnej digitalizacji, wspólnie zarchiwizujemy zasoby lokalnego dziedzictwa,opracujemy sposoby ich prezentacji w internecie, oraz metody zaangażowania użytkowników w dziedzictwo, z pomocą nowych mediów. Warsztat jest skierowany do osób prowadzących projekty digitalizacyjne lub zainteresowanych ich realizacją.


View Larger Map

Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne. Organizatorzy zapewniają również dojazd do Chrzelic z Opola, wyżywienie (przygotowywane, także w wersji wegetariańskiej, przez lokalne Koło Gospodyń Wiejskich) i zakwaterowanie. Uczestnicy muszą jedynie pokryć koszt dojazdu do Opola.Jeśli jesteś zainteresowana/y udziałem w obozie, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego (w formacie .doc) i przesłanie go na adres [email protected]. Na ten adres można też wysyłać wszelkie pytania dotyczące obozu. Zgłoszenia tylko do 18 czerwca. Lista uczestników zostanie ogłoszona do dnia 20 czerwca 2010 r.

Więcej informacji: obozkultury20.artklaster.pl

O ile nie zaznaczono inaczej tekstowa treść tego artykułu jest dostępna na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Unported.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *