Logo portalu Historia i Media

Historyczne zasoby internetu, digitalizacja, nowe trendy w humanistyce, rekonstrukcje »

 
Uwaga: ten wpis został opublikowany dość dawno (06.03, 2010) i jego treść może nie być aktualna. Komentarze zostały zablokowane.

Internet – Nowe Media – Kultura 2.0. Perspektywy rozwoju wirtualnej nauki i edukacji

Portal Wiedza i Edukacja (wiedzaiedukacja.eu), Academia Electronica – Polish Community, Uniwersyteckie Centrum Zdalnego Nauczania i Kursów On-line w Lublinie oraz Instytut Kulturoznawstwa UMCS zapraszają na konferencję naukową „Internet – Nowe Media – Kultura 2.0. Perspektywy rozwoju wirtualnej nauki i edukacji”.

Konferencja zorganizowana zostanie w środowisku Second Life w Second MCSU (wyspa UMCS w Second Life) 5-6 listopada 2010 roku. Do uczestnictwa w niej zaproszonych jest 50 osób, które będą mogły wysłuchać wystąpień i wziąć udział w dyskusjach za pomocą swoich awatarów.

Chcielibyśmy, aby głównym celem naszych dyskusji i pokazów było wykorzystanie Internetu i nowych mediów do uprawiania badań naukowych oraz procesu dydaktycznego na różnych poziomach zaawansowania. Uważamy że współczesne technologie z branży IT stwarzają zupełnie nowe możliwości dla działalności wiedzo twórczej i edukacyjnej. Internet staje się nowym polem działalności, o olbrzymim potencjale, dla nauki i dydaktyki. Umożliwił on powstanie nowego zjawiska jakim jest sieciowe uprawianie nauki i przekazywanie wiedzy. Chcielibyśmy aby nasza konferencja było okazją do zaprezentowania tego nowego rodzącego się świata wirtualnej nauki i edukacji. Dlatego nasza konferencja też odbędzie się w tym nowym środowisku życia współczesnego człowieka, konkretnie – w Second Life. Liczymy na udział w niej osób tworzących wiedzę i nauczających w Internecie i chcących podzielić się swoimi doświadczeniami, a więc: naukowców z różnych dyscyplin, nauczycieli oraz przedstawicieli portali i serwisów internetowych świadczących usługi na rzecz nauki i oświaty. Oczekujemy na referentów, którzy przedstawią prawne, etyczne i kulturowe dylematy związane z działalnością wiedzotwórczą w sieci. Zapraszamy producentów oprogramowania dla nauki i szkolnictwa. Mamy nadzieję, że nasze spotkanie zainteresuje również świat mediów – zwłaszcza dziennikarzy specjalizujących się w problematyce Internetu i nowych technologii.

Dla wszystkich zainteresowanych organizatorzy przygotują bezpośrednią transmisję w Internecie oraz możliwość bezpłatnego pobrania nagrań: audio i video. Przewidywane jest wydanie materiałów pokonferencyjnych. Uczestnicy obrad w Second Life nie ponoszą żadnych kosztów z tego tytułu ani innych opłat.

Oficjalna strona konferencji, wszystkie ważne informacje i formularz zgłoszeniowy są dostępne pod adresen http://www.naukawsl.umcs.lublin.pl

Zgłoszenia przesyłać można do 31 maja. Organizatorzy akceptują następujące formy wystąpień: referaty, prezentacje multimedialne i filmy.

 

• • •

Kategorie: Wydarzenia

Skrócony link: Kopiuj adres odnośnika

Licencja Creative CommonsO ile nie zaznaczono inaczej tekstowa treść tego artykułu jest dostępna na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Unported.

Komentarze