Logo portalu Historia i Media

Historyczne zasoby internetu, digitalizacja, nowe trendy w humanistyce, rekonstrukcje »

 
Uwaga: ten wpis został opublikowany dość dawno (03.03, 2008) i jego treść może nie być aktualna. Komentarze zostały zablokowane.

Na blogu i w Gadu-Gadu o Powstaniu Warszawskim

Muzeum Powstania Warszawskiego we współpracy z licealistami z XLI L.O. im. Joachima Lelewela rozpoczęło w marcu akcję „Pamiętam. Wspieram”. Celem akcji jest promocja specjalnego numeru konta, na który można wpłacać pieniądze na zakup pamiątek związanych z II wojną światową. Promocji funduszu służy utworzony przez licealistów blog www.fundusz.1944.pl. Przygotowano również specjalny numer Gadu-Gadu „1944”, który ma ułatwić kontakt młodych internautów z wolontariuszami Muzeum Powstania Warszawskiego.

12 marca, w ramach akcji „Pamiętam. Wspieram”, warszawscy licealiści i gimnazjaliści przeprowadzą na terenie swoich szkół zbiórkę pieniędzy na rzecz Funduszu. Do współpracy zaproszone zostały warszawskie licea i gimnazja. Zgromadzone środki przeznaczone zostaną na zakup pamiątek z II wojny światowej – organizatorzy apelują o obserwowanie aukcji internetowych i powiadamianie przedstawicieli muzeum o pojawiających się tam archiwaliach.

Nowy blog zawiera informacje o przygotowaniach do akcji w szkołach, spoty video (udostępniane za pomocą YouTube) zachęcające do wzięcia udziału w zbiórce i listę darczyńców.

Specjalny numer komunikatora Gadu-Gadu „1944” od 3 marca wykorzystywany może być do komunikacji z Muzeum. Wszyscy zainteresowani historią związaną z Powstaniem Warszawskim będą mogli pogłębić swoją wiedzę również poprzez komunikator – wystarczy wpisać odpowiednią komendę „pomoc” na numer „1944”, aby uzyskać więcej informacji:

1313ba1.jpg

 

• • •

Kategorie: Muzeum - nowe strategie Pamięć i formy upamiętniania

Skrócony link: Kopiuj adres odnośnika

Licencja Creative CommonsO ile nie zaznaczono inaczej tekstowa treść tego artykułu jest dostępna na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Unported.

Komentarze