Logo portalu Historia i Media

Historia i dziedzictwo w kulturze cyfrowej »

 
Uwaga: ten wpis został opublikowany dość dawno (14.11, 2007) i jego treść może nie być aktualna. Komentarze zostały zablokowane.

All About Freedom//Wszystko o wolności – projekt Europejskiego Centrum Solidarności

Od 19 – 25 listopada w Gdańsku Europejskie Centrum Solidarności będzie realizowało nowy projekt artystyczny „All About Freedom/ Wszystko o Wolności”. Imprezy odbywać się będą w Kinie Kameralnym, CSW Łaźnia oraz na Uniwersytecie Gdańskim.

Cała inicjatywa może stać się pretekstem do zadawania pytań o to, jak idea Solidarności realizowana mogłaby być współcześnie, jakie zmiany w pojęciu wolności można obecnie obserwować.

allaboutfreedom.jpgAll About Freedom // Wszystko o Wolności jest wydarzeniem kulturalnym zainicjowanym przez Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. Jego celem jest prezentacja różnorodnych form artystycznych, których tematem jest problematyka wolności we współczesnym świecie. All About Freedom ma z założenia charakter interdyscyplinarny, łącząc dystynktywny wybór form filmowych z moderowanymi debatami, prelekcjami, koncertami muzyki alternatywnej. Hybrydyczna struktura wydarzenia odzwierciedla mnogość perspektyw i kontekstów, w jakich lokuje się temat wolności.

W podzielonych na bloki tematyczne prezentacjach będzie okazja do skonfrontowania pojęć wolności twórczej, narodowościowej, przekonań i poglądów we współczesności, ale i wolności, która oznacza równość społeczną. Ten ostatni temat szczególnie aktualny w kontekście 60. rocznicy uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka podkreślą debata i prezentacja krótkometrażowych filmów z 2. Międzynarodowego Konkursu Filmów Krótkometrażowych pod hasłem „Wszyscy ludzie są wolni i równi…” organizowanego przez Goethe Instytut ( 24 listopada).

W programie All About Freedom //Wszystko o Wolności znajdą się między innymi filmy Matthew Barney’a, Aleksandra Sokurowa, Petera Greenaway’a, Lynn Hershmann oraz wyselekcjonowane obrazy dokumentalne z najważniejszych światowych festiwali wolnościowych.

Strona domowa wydarzenia: www.allaboutfreedom.pl

 

Kilka razy w miesiącu wysyłany jest newsletter z informacją o nowych materiałach dostępnych na Historiaimedia.org. Nie ma w nim żadnych reklam. W każdej chwili można zrezygnować z subskrypcji. Proszę o podanie adresu email:

 

Bezpieczeństwo adresów w bazie subskrypcji zapewnia system NinjaMail.

• • •

Kategorie: Uncategorized

Skrócony link: Kopiuj adres odnośnika

Licencja Creative CommonsO ile nie zaznaczono inaczej tekstowa treść tego artykułu jest dostępna na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Unported.

p o l e c a m y
catl

Komentarze

 
 
Historia i Media

Historiaimedia.org to pierwszy polski projekt poświęcony zagadnieniom relacji między historią a mediami. Rola mediów w kulturze historycznej, ich wpływ na kształtowanie świadomości przeszłości, internet i nowe technologie w badaniach i edukacji historycznej, historia w sztuce współczesnej – to tylko niektóre z tematów poruszanych na tej stronie.

Dowiedz się więcej »

Zostań autorem »

Kontakt

Redakcja „Historia i Media”
03-189 Warszawa
Skrytka pocztowa 145
[email protected]
redaguje Marcin Wilkowski

Polecamy