Historia i Media » Aktualności, Internet w edukacji historycznej

Amerykańskie National History Education Clearinghouse - nowy portal poświęcony nowoczesnym strategiom edukacji historycznej

04.10, 2007 23:33

redakcja

Jak dziś podał blog American Historical Association, Center for History and New Media (CHNM) uzyskało ze strony amerykańskiego rządu finansowanie projektu budowy dużego serwisu internetowego (National History Education Clearinghouse) poświęconego edukacji historycznej. Portal ma pokazywać efektywne strategie nauczania o przeszłości. Uczniom i studentom udowadniać ma, że historia bardzo intensywnie łączy się z ich życiem, wypływa na nie i pozwala zrozumieć rzeczywistość.

chnmm.jpgProjekt realizowany będzie przez historyków z George Mason University. Roy Rosenzweig, Kelly Schrum i Sharon Leon mają zadanie określenia funkcjonalności nowego serwisu, muszą też opracować schematy współpracy z nauczycielami i przygotować bazę informacji o najbardziej wartościowych zasobach historycznych w internecie. Portal umożliwiać ma również dostęp do przygotowanych specjalnie narzędzi edukacyjnych i pozwolić na swobodną wymianę materiałów i doświadczeń między zarejestrowanymi w nim nauczycielami.

Projekt nie będzie miał jednak wyłącznie internetowego charakteru. Pewne jego zasoby dostępne będą również offline. Strona zorganizowana będzie wokół takich tematów i treści jak: aktualności edukacyjne, materiały historyczne i edukacyjne (scenariusze, plany), baza najbardziej interesujących praktyk edukacyjnych czy informacje o finansowaniu projektów edukacyjnych. Jej twórcy zapowiadają, że znaleźć na niej będzie można materiały multimedialne, które nauczyciele będą mogli wykorzystywać na swoich lekcjach.

Partnerami inicjatywy są Stanford University, American Historical Association i National History Center. Kontrakt dla projektu podpisano na pięć lat. Jego suma wynosi 7.5 miliona dolarów.

Newsletter

Subskrybuj newsletter serwisu Historia i Media. Dzięki temu w twojej skrzynce email pojawią się informacje o nowych artykułach dostępnych w serwisie. Dla osób zarejestrowanych przygotowaliśmy również konkursy, w których wygrać można książki historyczne. Nie wysyłamy żadnych reklam. W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji.

Komentarze

Brak komentarzy

RSS dla komentarzy do tego postu. TrackBack URI

Dodaj swój komentarz

Imię
Email
WWW

Przepisz kod z obrazka

Redakcja zastrzega sobie prawo edycji lub usunięcia komentarza, jeśli jego treść nie odnosi się do treści artykułu lub narusza zasady netykiety.