Polecamy blogi historyczne z okazji międzynarodowego BlogDay 2007
O ile instytucja międzynarodowego dnia czegokolwiek nie jest specjalnie odkrywcza i zazwyczaj nie niesie ze sobą nic ciekawego oprócz kilku standardowych komentarzy w mediach, to idea BlogDay może się podobać.
Przez jeden dzień – 31 sierpnia – blogerzy z całego świata publikują notkę polecającą 5 innych blogów, najlepiej gdy są to blogi o innej tematyce, z innej kultury. Tego dnia czytelnicy bloga, będą krążyć po sieci i odkrywać nowe, nieznane blogi ciesząc się z odkrycia nowych ciekaych blogów i blogerów.
Ponieważ okazuje się, że tak jak chodzimy zazwyczaj tymi samymi skrótami i wybieramy te same potrawy w menu tych samych knajp, tak czytamy wciąż te same blogi, nie zadając sobie trudu na szukanie nowych do naszej kolekcji. Stąd inicjatywie, której autorem jest Nir Ofir, można śmiało przyklasnąć.
A oto nasza lista poleceń:
Clio and Me – Mark R. Stoneman to historyk z George Mason University, który pisze między innymi o obecności historii w internecie z perspektywy zasobów historycznych i dyskusji o przeszłości. Zajmuje się również kwestią świadomości historycznej, jego zainteresowania badawcze dotykają tematów związanych z historią Niemiec i historią Europy.
Dan McDowell – blog o nowych metodach edukacji historycznej, wykorzystującej internet i nowe media. Blog prowadzony jest od 2004 roku!
Found History – na swoim blogu Tom Scheinfeldt z Center for History and New Media pisze o tym, jak historia tworzona jest przez nie-profesjonalistów. Od wątków historycznych w twórczości U2 do memów wspływających (czase w sposób niezauważalny) na naszą świadomość przeszłośći.
Cliopatria – blog będący elementem dużego portalu History News Network, dotyczący między innymi obecności wątków historycznych w amerykańskim życiu politycznym.
World History Blog – istniejący od 2003 roku blog historyczny o bardzo ogólnym profilu, ale z bardzo interesującymi zasobami.
Kilka razy w miesiącu wysyłany jest newsletter z informacją o nowych materiałach dostępnych na Historiaimedia.org. Nie ma w nim żadnych reklam. W każdej chwili można zrezygnować z subskrypcji. Proszę o podanie adresu email:
Bezpieczeństwo adresów w bazie subskrypcji zapewnia system NinjaMail.
• • •
Kategorie: Uncategorized
Skrócony link: Kopiuj adres odnośnika
O ile nie zaznaczono inaczej tekstowa treść tego artykułu jest dostępna na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Unported.
Komentarze