Logo portalu Historia i Media

Historyczne zasoby internetu, digitalizacja, nowe trendy w humanistyce, rekonstrukcje »

 
Uwaga: ten wpis został opublikowany dość dawno (31.08, 2007) i jego treść może nie być aktualna. Komentarze zostały zablokowane.

Polecamy blogi historyczne z okazji międzynarodowego BlogDay 2007

O ile instytucja międzynarodowego dnia czegokolwiek nie jest specjalnie odkrywcza i zazwyczaj nie niesie ze sobą nic ciekawego oprócz kilku standardowych komentarzy w mediach, to idea BlogDay może się podobać.

Przez jeden dzień – 31 sierpnia – blogerzy z całego świata publikują notkę polecającą 5 innych blogów, najlepiej gdy są to blogi o innej tematyce, z innej kultury. Tego dnia czytelnicy bloga, będą krążyć po sieci i odkrywać nowe, nieznane blogi ciesząc się z odkrycia nowych ciekaych blogów i blogerów.

Blog Day 2007 Ponieważ okazuje się, że tak jak chodzimy zazwyczaj tymi samymi skrótami i wybieramy te same potrawy w menu tych samych knajp, tak czytamy wciąż te same blogi, nie zadając sobie trudu na szukanie nowych do naszej kolekcji. Stąd inicjatywie, której autorem jest Nir Ofir, można śmiało przyklasnąć.

A oto nasza lista poleceń:

Clio and Me – Mark R. Stoneman to historyk z George Mason University, który pisze między innymi o obecności historii w internecie z perspektywy zasobów historycznych i dyskusji o przeszłości. Zajmuje się również kwestią świadomości historycznej, jego zainteresowania badawcze dotykają tematów związanych z historią Niemiec i historią Europy.

Dan McDowell – blog o nowych metodach edukacji historycznej, wykorzystującej internet i nowe media. Blog prowadzony jest od 2004 roku!

Found History – na swoim blogu Tom Scheinfeldt z Center for History and New Media pisze o tym, jak historia tworzona jest przez nie-profesjonalistów. Od wątków historycznych w twórczości U2 do memów wspływających (czase w sposób niezauważalny) na naszą świadomość przeszłośći.

Cliopatria – blog będący elementem dużego portalu History News Network, dotyczący między innymi obecności wątków historycznych w amerykańskim życiu politycznym.

World History Blog – istniejący od 2003 roku blog historyczny o bardzo ogólnym profilu, ale z bardzo interesującymi zasobami.

 

Kilka razy w miesiącu wysyłany jest newsletter z informacją o nowych materiałach dostępnych na Historiaimedia.org. Nie ma w nim żadnych reklam. W każdej chwili można zrezygnować z subskrypcji. Proszę o podanie adresu email:

 

Bezpieczeństwo adresów w bazie subskrypcji zapewnia system NinjaMail.

• • •

Kategorie: Uncategorized

Skrócony link: Kopiuj adres odnośnika

Brak powiązanych artykułów.

Licencja Creative CommonsO ile nie zaznaczono inaczej tekstowa treść tego artykułu jest dostępna na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Unported.

p o l e c a m y
catl

Komentarze

 
 
Historia i Media

Historiaimedia.org to pierwszy polski projekt poświęcony zagadnieniom relacji między historią a mediami. Rola mediów w kulturze historycznej, ich wpływ na kształtowanie świadomości przeszłości, internet i nowe technologie w badaniach i edukacji historycznej, historia w sztuce współczesnej – to tylko niektóre z tematów poruszanych na tej stronie.

Dowiedz się więcej »

Zostań autorem »

Kontakt

Redakcja „Historia i Media”
03-189 Warszawa
Skrytka pocztowa 145
[email protected]
redaguje Marcin Wilkowski

Polecamy
Przewodnik po otwartej nauce