Więcej historii w polskiej telewizji

redakcja, 16.07,2007

v_history_logo.jpgJak informuje Onet.pl, w polskiej ofercie telewizyjnej pojawi się nowy kanał tematyczny dotyczący historii.

Discovery TVN Historia, TVP Historia i Viasat History będą miały najprawdopodobniej konkurencję. Na polski rynek chce wejść amerykański History Channel. Stacja prowadzi rozmowy z polskimi operatorami kablowymi i platformami cyfrowymi.
- Staramy się zwiększyć zasięg na całym świecie, a Europa jest dla nas bardzo ważnym kontynentem. Mamy nadzieję, że wkrótce pojawimy się w Polsce – informuje firma AETN International, do której należy History Channel.

Według informacji wortalu Wirtualne Media polscy operatorzy prowadzą negocjacje nie bezpośrednio z Amerykanami, ale z brytyjskim History Channel – spółką joint venture AETN International i BSkyB. History Channel od niedawna nadaje m.in. w krajach Beneluksu, Skandynawii, Grecji i na Malcie. Na świecie dociera do 230 milionów gospodarstw domowych w 129 krajach.

Od jesieni 2006 roku na polski rynek weszło osiem kanałów tematycznych: Disney Channel, Fox Life, MGM, E! Entertainment, National Geographic Channel Wild, National Geographic Channel HD, Discovery HD i HBO Comedy.


Wikipedia przynosi informacje o potencjalnej zawartości nowego kanału:

Wśród 18-godzinnego (6:00-24:00) bloku emisyjnego nadawane są programy poświęcone takim zagadnieniom jak:

* Portrety ludzi,
* Kluczowe wydarzenia we Współczesnej historii,
* Historia wojskowości
* Historia biznesu
* Historia starożytna wraz jej Mitami i tajemnicami,
* Wielkia wynalazków,
* Historia popkultury,
* Dzieje muzyki i sportu,
* fabularny dramat historyczny.

• • •

Kategorie: Uncategorized

Tagi:

Rekomendacja: Na pewno znasz kogoś, kogo zainteresowałby ten artykuł. Możesz pomóc promować ten serwis. Powiadom znajomego o tym materiale To zajmuje tylko kilka sekund.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Uwaga: Można używać podstawowych znaczników XHTML w treści komentarza. Podany w formularzu mail nigdy nie będzie publikowany. Redakcja zastrzega sobie prawo edycji lub usunięcia komentarza, jeśli jego treść nie odnosi się do treści artykułu lub narusza zasady netykiety.

Istnieje możliwość subskrybowania informacji o nowych komentarzach do tego artykułu za pomocą kanału RSS