Słowo kluczowe: crowdsourcing

Crowdsourcing w humanistyce – raport King’s College London

Crowd-Sourcing Scoping Study. Engaging the Crowd with Humanities Research to raport podsumowujący badanie, którego celem było wypracowanie definicji crowdsourcingu w naukach humanistycznych i społecznych oraz opisanie najpopularniejszych modeli korzystania z pomocy internautów w projektach nauki obywatelskiej.

Dzieci z łódzkiego getta – otwarty projekt badawczy

Waszyngtońskie Muzeum Holocaustu prowadzi projekt badawczy Children of the Lodz Ghetto, w który każdy może się włączyć. Wolontariusze pomagają rekonstruować losy dzieci z łódzkiego getta łącząc ze sobą informacje z wielu dostępnych baz danych. Z pomocą wolontariuszom przychodzą historycy stymulujący ich pracę i weryfikujący jej rezultaty.

Cyfrowe archiwa społeczne na festiwalu Kultura 2.0

W ramach organizowanego przez Narodowy Instytut Audiowizualny (NINA) festiwalu Kultura 2.0 zaprojektowano trzy ścieżki tematyczne, wokół których odbędą się prelekcje, dyskusje i warsztaty. Jedną z takich ścieżek poświęcono cyfrowym archiwom społecznym.

Otwarte Zabytki: crowdsourcing na rzecz dziedzictwa

Rejestr Zabytków, nieustannie uaktualniany i publikowany na stronie internetowej Narodowego Instytutu Dziedzictwa (NID), gromadzi podstawowe informacje o ponad 65 tys. obiektów w całej Polsce. Niestety, często są to dane niepełne. Czy braki w bazie zabytków można uzupełnić przez oddolny, cyfrowy czyn społeczny?