Posty otagowanea frazą blog

Jak sfinansować historyczny projekt internetowy?(3)

Sposobów na zdobycie funduszy dla własnego projektu internetowego jest sporo. Dziś omówimy kolejne z nich: płatność za dostęp do treści, sprzedaż produktów z własnym logo i traktowanie serwisu jako reklamy własnych usług. Opowiemy też o tym, ile kosztuje założenie działalności gospodarczej.

Muzeum Narodowe we Wrocławiu współpracuje z blogerami

Od końca października trwa projekt „Blogosfera z klasą w Muzeum Narodowym”.

Nieprawdziwa historia: kino o przeszłości (blog)

Autor na blogu opisuje filmy nieoczywiste, oryginalne i teoretycznie trudno dostępne – teoretycznie, bo w praktyce wiele z tych obrazów oglądać można w Polsce dzięki torrentom, YouTube czy Archive.org. Czy piractwo warunkuje w ogóle możliwość podjęcia badań nad takim kinem?

Blogi jako element dyskursu naukowego (analiza)

Autorzy tekstu Research Blogs and the Discussion of Scholarly Information analizują blogowe teksty i dyskusje agregowane w ramach serwisu ResearchBlogging.org i badają, w jaki sposób treść artykułów naukowych funkcjonuje w naukowej blogosferze.

Słowo i Obraz. Refleksje graniczne (blog)

Krótka rozmowa z Agatą Jankowską, absolwentką UAM i Rijksuniversiteit Groningen, autorką bloga poświęconego problemom przedstawiania Zagłady.

Innemuzeum.pl – blog o ewolucjach muzeum

O ewolucji instytucji muzeum, nowych formach prezentacji zasobów i współczesnych wyzwaniach związanych z komunikacją z odbiorcami oferty muzealnej przeczytać można na stronie Innemuzeum.pl.

Filologia cyfrowa: Mediewistyka 2.0 (blog)

Dr Rafał Wójcik z Pracowni Starych Druków Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu jest autorem kolejnego bloga naukowego wartego polecenia na stronach HiM.