Powrót do strony ze spisem książek

Dokąd prowadzą nas media

Dokąd prowadzą nas media

Autor: Krzysztof Teodor Toeplitz

Trudno odpowiedzieć na to pytanie, kiedy analizuje się relacje media-historia z wielu płaszczyzn. Można powiedzieć, że Krzysztofowi T. Toeplitzowi ten manewr pisarski się udał. Otrzymaliśmy publikację przeglądową, pełną, ale wciąż niewyczerpującą tematu. Media bowiem są bardziej podatne na humory i pragnienia opinii publicznej, niż nam się wydaje. A historia tworzy się sama.

Świat mediów przypomina kapryśne lato: raz powieje chłodem, raz przywita upałem, od którego kręci się w głowie. Nigdy nie będzie łagodnych temperatur. Skrajne amplitudy są mile widziane. Przekaz nie może być mdły, bo nie znajdzie zainteresowania w tych, którzy te media kupują i w tych, którzy te media eksplorują. Dotyczy to każdego rodzaju środków przekazu: telewizji, radia, prasy. Z internetem jest podobnie z tym, że weryfikowalność komunikatu jest nikła. Idzie raczej o jego zapamiętywalność przez użytkownika.

Więcej o publikacji przeczytać można w artykule “Kto ma władzę, ten ma media? Krzysztof Teodor Toeplitz - „Dokąd prowadzą nas media” ”.

Najnowsze publikacje

Małgorzata Klasicka, Kobiety - powstańcy warszawscy w niewoli niemieckiej 1944 - 1945 Piotr Tadeusz Kwiatkowski, Pamięć zbiorowa społeczeństwa polskiego w okresie transformacji Marcin Kula, O co chodzi w historii? Maria Bogucka, Człowiek i świat. Studia z dziejów kultury i mentalności XV-XVIII w. czasopismo, Magazyn Zabytki Heritage (nr 7/30, lipiec 2008) Robert Traba, Historia - przestrzeń dialogu

Newsletter

Subskrybuj newsletter serwisu Historia i Media. Dzięki temu w twojej skrzynce email pojawią się informacje o nowych artykułach dostępnych w serwisie. Dla osób zarejestrowanych przygotowaliśmy również konkursy, w których wygrać można książki historyczne. Nie wysyłamy żadnych reklam. W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji.