Powrót do strony ze spisem książek

Wikipedia: The Missing Manual

Wikipedia: The Missing Manual

Autor: John Broughton

Książka Johna Broughtona Wikipedia: The Missing Manual (tom z serii The Missing Manual, powstałej z inicjatywy Davida Pogue’a, wielokrotnie nagradzanego redaktora The New York Times), jest dokładnie tym, czym się deklaruje - brakującym poradnikiem użytkownika. Na tylnej okładce wydawca mówi nam, że dzięki tej pozycji unikniemy wpadek i od pierwszej edycji będziemy pisać jak najlepsi. We wstępie Broughton (który sam jest autorem około 15000 edycji haseł, co umieszcza go wśród 1200 najaktywniejszych wikipedystów na świecie) obiecuje przekazać czytelnikowi informacje, które pozwolą mu pisać dobrze i zgodnie ze standardami Wikipedii.

Przeczytaj całą recenzję

Więcej o publikacji przeczytać można w artykule “Wikipedia: między inkluzjonistami a delecjonistami”.

Najnowsze publikacje

Norman Davies,  Europa walczy 1939-1945. Nie takie proste zwycięstwo Elżbieta Cherezińska, Byłam sekretarką Rumkowskiego. Dzienniki Etki Daum Małgorzata Klasicka, Kobiety - powstańcy warszawscy w niewoli niemieckiej 1944 - 1945 Piotr Tadeusz Kwiatkowski, Pamięć zbiorowa społeczeństwa polskiego w okresie transformacji Marcin Kula, O co chodzi w historii? Maria Bogucka, Człowiek i świat. Studia z dziejów kultury i mentalności XV-XVIII w.

Newsletter

Subskrybuj newsletter serwisu Historia i Media. Dzięki temu w twojej skrzynce email pojawią się informacje o nowych artykułach dostępnych w serwisie. Dla osób zarejestrowanych przygotowaliśmy również konkursy, w których wygrać można książki historyczne. Nie wysyłamy żadnych reklam. W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji.