Zakończyła się Wakacyjna Pracownia Historyczna

link

Uczestnicy Wakacyjnej Pracowni Historycznej przy pracy z komputerami

Wczoraj odbyło się ostatnie spotkanie w ramach Wakacyjnej Pracowni Historycznej, organizowanej w Lublinie w Ośrodku Brama Grodzka Teatr NN. Od 27 lipca przez cztery dni uczestnicy warsztatów przygotowywali od podstaw własne internetowe projekty edukacyjne.

W ramach warsztatów powstawały wstępne wersje serwisów upowszechniających lokalnie gromadzone relacje historii mówionej czy zbiory archiwalne. Wykorzystywaliśmy w ich budowie dwa narzędzia – WordPressa, popularny skrypt do zarządzania treścią, używany powszechnie do tworzenia blogów oraz Omekę – narzędzie przeznaczone do tworzenia bibliotek/archiwów cyfrowych. Projekty budowane były od podstaw (instalacja i konfiguracja skryptu, organizacja i publikacja treści, edycja wyglądu).

warsztaty1

warsztaty2

Część uczestników warsztatów pracowała nad wizualizacjami, powstał też projekt gry edukacyjnej w modelu Choose Your Own Adventure (CYOA). Kiedy pierwsze ze przygotowywanych w Lublinie stron będą gotowe, na pewno napiszemy o nich na HiM.

Bardzo dziękuję wszystkim za obecność, zaangażowanie i wspólną pracę. Mam nadzieję, że to nie ostatnie nasze warsztatowe spotkanie, a wspólną pracę będziemy kontynuować także online.

warsztaty3

Więcej fotografii dokumentujących warsztaty znaleźć można na profilu HiM na Facebooku. TVP Lublin przygotowało także krótką relację telewizyjną, która dostępna jest pod tym adresem (od 17 minuty).

O ile nie zaznaczono inaczej tekstowa treść tego artykułu jest dostępna na licencji CC BY-SA 3.0.

Powiązane wpisy