Konkurs na praktykantów organizowany przez Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie

link

Od 10 czerwca do 15 lipca studenci kierunków humanistycznych z województwa mazowieckiego mogą zgłaszać się do programu Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie „Praktykuj w Kulturze!”.

„Praktykuj w Kulturze!” to nowoczesny i kompleksowy program praktyk studenckich umożliwiający studentom poznanie instytucji kultury – Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie od podszewki. We wrześniu tego roku troje wybranych studentów weźmie udział w pilotażowym projekcie. W tym czasie zapoznają się z pracą różnych działów Muzeum, będą aktywnie uczestniczyć w prowadzonych działaniach oraz nabędą wartościowe na rynku pracy umiejętności. „Praktykuj w Kulturze!” zaprojektowane jest tak, by studenci mogli wypróbować się w różnych sytuacjach i następnie sami zdecydować, co ich najbardziej interesuje – czy będzie to praca w Muzeum dla Dzieci, Dziale Naukowo Oświatowym, Zespole ds. Komunikacji, w Centralnym Magazynie Zbiorów czy w innych działach Muzeum.

Aby wziąć udział w pilotażowym programie praktyk studenci muszą wymyślić projekt, który Muzeum mogłoby u siebie zrealizować. Formularz aplikacyjny i więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie www.praktykujwkulturze.pl. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 lipca.

„Praktykuj w Kulturze!” jest projektem dofinansowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Edukacja kulturalna.

Źródło: informacja nadesłana
O ile nie zaznaczono inaczej tekstowa treść tego artykułu jest dostępna na licencji CC BY-SA 3.0.

Powiązane wpisy