Edukacja do digitalizacji (konkurs dla szkół)

link

Do 14 czerwca nauczyciele szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mogą nadsyłać zgłoszenia na konkurs “Lekcja digitalizacji, czyli to, co na papierze w Twoim komputerze”. Celem konkursu jest zachęcenie nauczycieli do poruszenia tematu digitalizacji i zwrócenie uwagi na to, jakie możliwości daje ona w edukacji szkolnej. Na nauczycieli i uczniów czekają nagrody rzeczowe związane z digitalizacją: mobilne skanery C-Pen dla nauczyciela i dla szkoły oraz programy ABBYY FineReader 11 Professional Edition – dla nauczyciela i każdego ucznia w klasie.

Aby wziąć udział w konkursie należy pobrać scenariusz lekcji na temat digitalizacji z serwisu Edukacja Medialna i zorganizować lekcję w swojej klasie. Przeprowadzone zajęcia należy udokumentować, a dokumentację przesłać do organizatorów korzystając z formularza zamieszczonego na stronie konkursowej. Dokumentacja powinna być zapisana w dowolnej formie cyfrowej, np. w postaci albumu zdjęć online, prezentacji, fotobloga, wpisu na blogu szkolnym lub innej.

Organizatorem konkursu i fundatorem nagród jest AutoID Polska SA, dystrybutor programu ABBYY FineReader. Fundacja Nowoczesna Polska jest partnerem merytorycznym konkursu. Szczegóły oraz regulamin dostępne są na stronie konkursu: www.finereader.pl/lekcja-digitalizacji.

O ile nie zaznaczono inaczej tekstowa treść tego artykułu jest dostępna na licencji CC BY-SA 3.0.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>