Pracuj dla Wikipedii: koordynacja konkursu Wiki Lubi Zabytki

link

Stowarzyszenie Wikimedia Polska poszukuje jednego lub dwoje koordynatorów konkursu Wiki Lubi Zabytki (szczegóły nt. konkursu #1, #2). Zadania dotyczą koordynacji prac w ramach Wikipedii/Wikimedia Commons, obsługi konkursu od strony organizacyjno/logistycznej oraz działań promocyjnych.

Do obowiązków koordynatora / koordynatorki należeć będzie aktualizacja i nadzór nad stroną konkursu w Wikipedii, koordynowanie prac realizowanych w ramach wikiprojektu: Wiki Lubi Zabytki (aktualizacja tabel zabytków, szablonów, narzędzi dla konkursowiczów), koordynowanie prac w Wikimedia Commons (aktualizacja kreatora przesyłania plików, raportowanie postępów, współpraca techniczna z komitetem międzynarodowym) i prowadzenie bloga Wiki Lubi Zabytki i profilu w Facebooku.

Zadaniem koordynatora lub koordynatorki będzie także reaktywowanie i podtrzymywanie współpracy z dotychczasowymi organizacjami współpracującymi w ramach konkursu, pozyskanie nowych partnerów lokalnych, mogących pomóc nagłośnić konkurs w mediach i ufundować nagrody w swoim regionie – sugerowani partnerzy to wojewódzkie ośrodki promujące zabytki i kulturę, wojewódzcy konserwatorzy zabytków lub podobne instytucje na niższym poziomie (miasta, powiaty), pomoc przy opracowaniu regulaminu konkursu (na podstawie zeszłorocznego), kontakt z mediami, udzielanie uczestnikom konkursu informacji i pomocy, organizacja komisji konkursowej i koordynacja jej pracy, przygotowanie imprezy uroczystego wręczenia nagród oraz pomoc przy organizacji rozesłania nagród dla zwycięzców.

Wymagana jest m.in. praktyczna znajomość projektów Wikimedia (przede wszystkim polskiej Wikipedii i Wikimedia Commons) lub przynajmniej aktywny udział w innych projektach internetowych zaliczanych do ruchu otwartej edukacji, znajomość podstawowych zagadnień dotyczących wolnych licencji oraz dobra samoorganizacja pracy i gotowość poświęcenia kilkunastu godzin tygodniowo (tryb zadaniowy z elastycznym czasem pracy). Formą zatrudnienia jest umowa-zlecenie w okresie od kwietnia do listopada 2013.

Osoby zainteresowane ofertą pracy proszone są o przesyłanie CV oraz listu motywacyjnego na adres e-mail [email protected] do 3 marca 2013. W aplikacji o pracę należy dodać następującą klauzulę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, Dz.U. 1997 nr 133 poz. 883 z późn. zm.).

Oryginalne ogłoszenie dostępne jest na stronach Fundacji Wikimedia: http://pl.wikimedia.org/wiki/Oferty_pracy/Koordynator_konkursu_Wiki_Lubi_Zabytki_2013

O ile nie zaznaczono inaczej tekstowa treść tego artykułu jest dostępna na licencji CC BY-SA 3.0.

Powiązane wpisy