THATCamp Polska i Blog Forum Gdańsk (zaproszenie)

link

Czytelników HiM chciałbym zaprosić na dwa interesujące wydarzenia, które odbędą się w październiku.

24-25 października w Lublinie organizujemy wspólnie pierwszą odsłonę cyklu spotkań promujących cyfrową humanistykę i integrującą polskie środowisko badaczy kultury cyfrowej – THATCamp Polska. THATCamp (The Humanities And Technology Camp) to organizowane na całym świecie otwarte i nieformalne spotkania osób zainteresowanych obecnością nowych technologii w naukach humanistycznych i społecznych oraz w działalności instytucji wiedzy i pamięci (uniwersytety, galerie, archiwa, biblioteki, muzea). Pierwszy THATCamp odbył się w 2008 roku w Stanach Zjednoczonych i został zorganizowany przez Centrum Historii i Nowych Mediów (Center for History and New Media, CHNM) przy Uniwersytecie George’a Masona.

Pierwsza odsłona polskiego THATCampu organizowana jest przy okazji odbywającej się w Instytucie Kulturoznawstwa UMCS konferencji naukowej Zwrot cyfrowy w humanistyce – ale zupełnie niezależnie od uczelni. Rejestracja otwarta jest dla wszystkich chętnych, zgłoszenia przyjmowane są do 7 października. Wszystkie niezbędne informacje oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie historiaimedia.org/thatcamp. Organizatorzy – koalicja THATCamp Polska: Historia i Media, Brama Grodzka – Teatr NN, Fundacja 5Medium, Wiedza i Edukacja.

Wcześniej, bo w weekend 13-14 października w Gdańsku odbędzie się kolejne Blog Forum. W planie tegorocznej odsłony udało się zapisać wątek poświęcony blogom naukowym i edukacyjnym. Formularz rejestracji dostępny jest na stronie blogforumgdansk.pl. Organizatorzy nie zwracają kosztów dojazdu do Gdańska, ale finansują nocleg.

Serdecznie zapraszam.

O ile nie zaznaczono inaczej tekstowa treść tego artykułu jest dostępna na licencji CC BY-SA 3.0.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>