Zostań animatorem otwartej nauki i edukacji

link

W dniach 5-7 lipca w Krakowie odbędzie się szkolenie animatorów otwartej edukacji, nauki i kultury w Krakowie. Jego organizatorem jest Koalicja Otwartej Edukacji, porozumienie organizacji pozarządowych i instytucji, które w swojej działalności chcą stosować politykę otwartych zasobów edukacyjnych.

Koszt udziału w szkoleniu to 50 zł na osobę. Kwota zostanie przeznaczona na druk materiałów szkoleniowych. Organizatorzy pokrywają nocleg każdego uczestnika (środa-sobota) i wyżywienie podczas szkolenia. Dojazd na szkolenie we własnym zakresie. Do udziału w warsztatach konieczna jest przynajmniej bierna znajomość angielskiego (wszystkie warsztaty będą prowadzone w języku polskim, ale będą wykorzystane materiały angielskojęzyczne).

Zapraszamy szczególnie osoby, które lubią szkolić, interesują się otwartością – nauczycieli, którzy wykorzystują nowoczesne technologie w pracy z uczniami, bibliotekarzy, osoby działające w sektorze pozarządowym, pracowników instytucji edukacyjnych. Po zakończeniu szkolenia uczestnicy będą przygotowani do prowadzenia podstawowych szkoleń z zakresu otwartej edukacji, nauki i kultury oraz promowania idei otwartości w swoim środowisku zawodowym. Od przyszłych animatorów oczekujemy podejmowania aktywności w celu dalszego promowania i popularyzacji wiedzy.

Program szkolenia obejmie wykłady i warsztaty z zakresu: świat współczesnej informacji i mediów, Domena publiczna, prawo autorskie i wolne licencjonowanie, Open Access, wolne i otwarte oprogramowanie, otwarta kultura, otwarte zasoby edukacyjne w Internecie oraz nowe technologie.

Organizatorzy na zgłoszenia czekają do 1 czerwca. Aby wysłać swoje zgłoszenie, należy wypełnić formularz dostępny pod tym linkiem.

Dodatkowych informacji o warsztatach udziela Karolina Grodecka (tel. 12 617 37 71 lub [email protected]).

O ile nie zaznaczono inaczej tekstowa treść tego artykułu jest dostępna na licencji CC BY-SA 3.0.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *