Darmowy dostęp do czasopisma Memory Studies
Od dobrych dwudziestu pięciu lat można zaobserwować w różnych częściach świata, zarówno w Europie, w Ameryce Północnej, jak i na innych kontynentach, przede wszystkim w Azji Południowo-Wschodniej, prawdziwą eksplozję pamięci – pisze francuski historyk Étienne François. Mówi się nawet o zwrocie mnemonicznym w naukach humanistycznych, coraz większym zainteresowaniu – nie tylko historyków czy socjologów – problemami pamięci i zbiorowych interpretacji przeszłości.
Memory Studies to wydawane od 2008 roku czasopismo poświęcone teoretycznym i metodologicznym zagadnieniom związanym z pamięcią zbiorową. W czasopiśmie swoje artykuły publikowali tacy autorzy jak Paul Connerton czy Marianne Hirsch. Poruszane w piśmie problemy dotyczą także relacji między pamięcią a mediami, w tym także internetem.
Do 31 sierpnia za darmo korzystać można z bazy artykułów tego czasopisma, udostępnianych przez Sage. Wystarczy wejść na tę stronę (konieczne jest posiadanie konta w Sage).
• • •
Kategorie:
Skrócony link: Kopiuj adres odnośnika
Zobacz też
O ile nie zaznaczono inaczej tekstowa treść tego artykułu jest dostępna na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Unported.
Komentarze