Logo portalu Historia i Media

Historyczne zasoby internetu, digitalizacja, nowe trendy w humanistyce, rekonstrukcje »

 

Darmowy dostęp do czasopisma Memory Studies

Od dobrych dwudziestu pięciu lat można zaobserwować w różnych częściach świata, zarówno w Europie, w Ameryce Północnej, jak i na innych kontynentach, przede wszystkim w Azji Południowo-Wschodniej, prawdziwą eksplozję pamięci – pisze francuski historyk Étienne François. Mówi się nawet o zwrocie mnemonicznym w naukach humanistycznych, coraz większym zainteresowaniu – nie tylko historyków czy socjologów – problemami pamięci i zbiorowych interpretacji przeszłości.

Memory Studies to wydawane od 2008 roku czasopismo poświęcone teoretycznym i metodologicznym zagadnieniom związanym z pamięcią zbiorową. W czasopiśmie swoje artykuły publikowali tacy autorzy jak Paul Connerton czy Marianne Hirsch. Poruszane w piśmie problemy dotyczą także relacji między pamięcią a mediami, w tym także internetem.

Do 31 sierpnia za darmo korzystać można z bazy artykułów tego czasopisma, udostępnianych przez Sage. Wystarczy wejść na tę stronę (konieczne jest posiadanie konta w Sage).

 

• • •

Kategorie:

Skrócony link: Kopiuj adres odnośnika

Licencja Creative CommonsO ile nie zaznaczono inaczej tekstowa treść tego artykułu jest dostępna na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Unported.

Komentarze

  • Your gravatar
    Imię
     
     

    Można używać podstawowych znaczników XHTML w treści komentarza. Podany w formularzu mail nigdy nie będzie publikowany. Redakcja zastrzega sobie prawo edycji lub usunięcia komentarza, jeśli jego treść nie odnosi się do treści artykułu lub narusza zasady netykiety.