Logo portalu Historia i Media

Historyczne zasoby internetu, digitalizacja, nowe trendy w humanistyce, rekonstrukcje »

 

Medialab Lublin – rekrutacja

Zapraszam na drugi Medialab – tym razem do Lublina (w dniach 25-29 sierpnia). W tym roku realizować będziemy prototypowy projekt archiwizacji współczesności. Odpowiemy na pytania jakie zasoby dokumentujące współczesną codzienność warto i można archiwizować, w jaki sposób to robić, jak radzić sobie z prawami autorskimi i prawem do prywatności oraz w jaki sposób udostępniać takie dane do wykorzystania np. w badaniach naukowych czy w edukacji. Spróbujemy stworzyć metodologię takiego archiwum oraz zbudować jego model w oparciu o zebrane dane i krytyczną analizę tego typu projektów realizowanych m.in. przez BBC czy CHNM.

Warsztat poprowadzą Grzegorz Stunża, Maciej Rynarzewski i ja. Informacje o warunkach uczestnictwa i formie zgłoszenia na warsztaty znaleźć można na tej stronie. Rekrutacja trwa do 31 lipca.

Więcej szczegółów na temat projektu – wkrótce.

 

• • •

Kategorie:

Skrócony link: Kopiuj adres odnośnika

Brak powiązanych artykułów.

Licencja Creative CommonsO ile nie zaznaczono inaczej tekstowa treść tego artykułu jest dostępna na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Unported.

Komentarze

  • Your gravatar
    Imię
     
     

    Można używać podstawowych znaczników XHTML w treści komentarza. Podany w formularzu mail nigdy nie będzie publikowany. Redakcja zastrzega sobie prawo edycji lub usunięcia komentarza, jeśli jego treść nie odnosi się do treści artykułu lub narusza zasady netykiety.