Uwaga: ten wpis został opublikowany dość dawno (13.04.2011) i jego treść może nie być aktualna. Dodawanie komentarzy zostało zablokowane.

Bibliografia historyczno-prawna online

Od niedawna w internecie dostępna jest strona domowa Pracowni Bibliografii Historyczno – Prawnej UW. W serwisie umieszczono bazę danych z wykazem zawartości „Czasopisma Prawno-Historycznego” za lata 1948-1998 oraz bazę bibliografii, której kolejne części publikowane są corocznie w nowych numerach CPH. Zamieszczane są w niej zarówno prace badaczy polskich poświęcone prawu rzymskiemu oraz powszechnej historii państwa i prawa, jak i publikacje naukowców polskich i obcych poświęcone szeroko rozumianej historii ustroju i prawa na ziemiach polskich w ich historycznych granicach. Przed końcem XV wieku jest to Królestwo Polskie (z Rusią od połowy XIV w.), a od 1385 roku – również Wielkie Księstwo Litewskie, później zaś – Rzeczpospolita. Swe miejsce mają też prace poświęcone Mazowszu i Śląskowi.

bibliografia.ihp.wpia.uw.edu.pl

Wersja do czytania offline:
Pobierz PDF
Pobierz ePub
Pobierz mobi


• • •


Kilka razy w miesiącu wysyłany jest newsletter z informacją o nowych materiałach dostępnych na Historiaimedia.org. Nie ma w nim żadnych reklam. W każdej chwili można zrezygnować z subskrypcji. Proszę o podanie adresu email:

 

Bezpieczeństwo adresów w bazie subskrypcji zapewnia system NinjaMail.

Licencja Creative CommonsO ile nie zaznaczono inaczej tekstowa treść tego artykułu jest dostępna na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Unported.

Komentarze

Redakcja zastrzega sobie prawo edycji lub usunięcia komentarza, jeśli jego treść nie odnosi się do treści artykułu lub narusza zasady netykiety. Komentarze są moderowane.