Logo portalu Historia i Media

Historia i dziedzictwo w kulturze cyfrowej »

 
Uwaga: ten wpis został opublikowany dość dawno (13.11, 2010) i jego treść może nie być aktualna. Komentarze zostały zablokowane.

Fotografie Powstania Warszawskiego

Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowało stronę, na której udostępnia prawie 5 tysięcy fotografii dokumentujących Powstanie oraz ukazujących Warszawę z lat 1935 -1946. Na stronie Fototeki umieszczono zdjęcia o uregulowanym statusie prawno-autorskim.

Zasoby Fototeki podzielone są na dwadzieścia kategorii tematycznych, każde zdjęcie w bazie jest też odpowiednio opisane i posiada znak wodny Muzeum. Osoby, które chciałyby wykorzystać fotografie z MPW do celów edukacyjnych i naukowych (bez prawa do publikacji) mogą zamawiać poszczególne materiały za darmo.

Fototeka Muzeum Powstania Warszawskiego

 

Kilka razy w miesiącu wysyłany jest newsletter z informacją o nowych materiałach dostępnych na Historiaimedia.org. Nie ma w nim żadnych reklam. W każdej chwili można zrezygnować z subskrypcji. Proszę o podanie adresu email:

 

Bezpieczeństwo adresów w bazie subskrypcji zapewnia system NinjaMail.

• • •

Kategorie: Zasoby

Skrócony link: Kopiuj adres odnośnika

Brak powiązanych artykułów.

Licencja Creative CommonsO ile nie zaznaczono inaczej tekstowa treść tego artykułu jest dostępna na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Unported.

p o l e c a m y
herito

Komentarzy: 2

 
 • Ciekawa informacja, ale dziwię się, że opublikowaliście ją bez komentarza. A ten w najkrótszej postaci powinien brzmieć: wrzucić te zdjęcia na Flickr Commons! Albo przynajmniej trzymać podobne standardy. A na MPW mamy wielki znak wodny zniekształcający zdjęcie, i dziwny zapis „prawa autorskie: MPW”, przy kazdym zdjeciu – takze np. zdjeciach autora zmarłego w 1994 roku. Jak MPW pozyskało prawa do tych zdjęć?
  Wydaje mi się, że jest do wykonania wielka praca – przekonania MPW, żeby udostępnił te zdjęcia inaczej.

   
   
   
 • w 2010 nie są akceptowane zgłoszenia do Flickr Commons Due to the current backlog of requests

   
   
   
 
 
Historia i Media

Historiaimedia.org to pierwszy polski projekt poświęcony zagadnieniom relacji między historią a mediami. Rola mediów w kulturze historycznej, ich wpływ na kształtowanie świadomości przeszłości, internet i nowe technologie w badaniach i edukacji historycznej, historia w sztuce współczesnej – to tylko niektóre z tematów poruszanych na tej stronie.

Dowiedz się więcej »

Zostań autorem »

Kontakt

Redakcja „Historia i Media”
03-189 Warszawa
Skrytka pocztowa 145
[email protected]
redaguje Marcin Wilkowski

Polecamy