Kurs historii digitalnej

link

Pod koniec zeszłego roku wspólnie z Maciejem Rynarzewskim zainicjowaliśmy kurs Historia i internet, który mimo obiecującego początku niespecjalnie się udał: zawinił na pewno niezbyt czytelny system pracy i nadmierne rozbudowanie programu. Dziś chciałbym zaprosić czytelników HiM do wzięcia udziału w kolejnej odsłonie kursu, tym razem o prostszej strukturze i jaśniejszych zasadach.

Treść kursu będzie publicznie dostępna: poszczególne części syllabusa (wraz z wykazem literatury) publikowane będą na stronie w licencji CC – już od 17 października. Kurs podzielony jest na dwie części – teoretyczną i praktyczną.

Część teoretyczna oparta będzie na samodzielnej lekturze zaproponowanych materiałów oraz udziale w dyskusji. Część warsztatowa służyć ma przekazaniu konkretnych umiejętności związanych z budową naukowego bloga, korzystaniem z oprogramowania Wiki oraz wykorzystywaniem Facebooka do promocji treści historycznych (np. w ramach akcji promocyjnych instytucji pamięci).

Do udziału w kursie zapraszam wszystkich chętnych. Podstawą zaliczenia kursu będzie aktywność w dyskusjach oraz napisanie krótkiego tekstu. Uczestnicy kursu otrzymają też stosowne oficjalne zaświadczenia, wydane przez Fundację Nowoczesna Polska.

Udział w kursie jest bezpłatny. Rejestracja ograniczona jest do 30 osób i prowadzona do 17 października włącznie. Osoby biorące udział w poprzednim kursie mogą oczywiście skorzystać także z nowej propozycji bez konieczności ponownej rejestracji.

Tematy kursu:

Aby zgłosić chęć uczestnictwa, należy do 17 października wypełnić formularz dostępny na tej stronie. Obowiązuje limit 30 miejsc.

Fot. CC-BY-SA ghwpix

O ile nie zaznaczono inaczej tekstowa treść tego artykułu jest dostępna na licencji CC BY-SA 3.0.

Powiązane wpisy

Dodano jeden komentarz “Kurs historii digitalnej”

  1. Pingback: Internetowe narzędzia w pracy historyka « Historia i Media
  2. Trackback: Internetowe narzędzia w pracy historyka « Historia i Media

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>