Logo portalu Historia i Media

Historyczne zasoby internetu, digitalizacja, nowe trendy w humanistyce, rekonstrukcje »

 
Uwaga: ten wpis został opublikowany dość dawno (07.09, 2010) i jego treść może nie być aktualna. Komentarze zostały zablokowane.

Inne forum historyczne

Pod adresem forum.karta.org.pl uruchomiliśmy wczoraj w KARCIE niewielkie historyczne forum dyskusyjne. W odróżnieniu od innych projektów tego typu wątki dyskusji oparte są na konkretnych materiałach źródłowych (pochodzących z kwartalnika „Karta”), a autorzy najciekawszych komentarzy mogą liczyć na publikację swoich wpisów w druku.

Dodanie komentarza na forum KARTY nie wymaga zakładania konta. Dyskusja jest moderowana.

Na forum dyskutować można obecnie m.in. na temat wydanej przez szwedzką organizację Forum för levande historia kontrowersyjnej broszury, w której uznano Polskę za kraj o prężnym przemyśle turystycznym, który na różne sposoby stara się eksploatować pozostałości po nazistowskim ludobójstwie. Kolejnym wątkiem jest problem polityki historycznej (na stronie udostępnione są materiały z dyskusji z udziałem polskich historyków).

Na forum publikowane mają być nie tylko teksty źródłowe, ale także zdjęcia, materiały audio i video. Już teraz zapoznać się można z ilustrowaną fotografiami z początku XX wieku historią Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów (WTC).

forum.karta.org.pl

 

• • •

Kategorie: Internet

Skrócony link: Kopiuj adres odnośnika

Brak powiązanych artykułów.

Licencja Creative CommonsO ile nie zaznaczono inaczej tekstowa treść tego artykułu jest dostępna na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Unported.

Komentarzy: 1

 
  • Świetny pomysł.
    Życzę powodzenia i pozdrawiam:)