Logo portalu Historia i Media

Historyczne zasoby internetu, digitalizacja, nowe trendy w humanistyce, rekonstrukcje »

 
Uwaga: ten wpis został opublikowany dość dawno (13.06, 2010) i jego treść może nie być aktualna. Komentarze zostały zablokowane.

Dołącz do forum dyskusyjnego Historia i Media

Już od jakiegoś czasu funkcjonuje forum dyskusyjne serwisu Historia i Media. Jego główną funkcją ma być udostępnianie przestrzeni do merytorycznej dyskusji o nowych zjawiskach w humanistyce, ze szczególnym uwzględnieniem wątków humanistyki digitalnej (digital humanities).

Dlaczego w ogóle warto wziąć udział w tej inicjatywie? Na forum zajmować się można szczegółowo wybranymi problemami, które na stronach HiM poruszane są skrótowo. Podobnie wątki warsztatowe (związane np. z korzystaniem z narzędzi takich jak Zotero czy Mendeley) mogą być rozwijane na forum zdecydowanie lepiej niż na stronach serwisu.

Wydaje mi się, że jednym z głównych zadań Historii i Mediów może być animacja społeczności digital humanities w Polsce. Forum to szansa, żeby poznać nowych ludzi, nawiązać kontakty, być może zainicjować wspólne projekty.

Na forum znaleźć można odnośniki do interesujących artykułów naukowych i materiałów edukacyjnych czy informacje o nowych projektach, książkach, serwisach internetowych. Trudno na stronach HiM relacjonować wszystko to, co wartościowego w temacie cyfrowej humanistyki pojawia się w internecie. Forum to miejsce, gdzie tego typu newsy publikowane są na bieżąco.

Zachęcam do uczestnictwa w dyskusjach na forum. Forum jest zamknięte dla osób niezarejestrowanych, a rejestracja możliwa jest wyłącznie po uzyskaniu akceptacji zgłoszenia. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na dole tej strony lub pod tym adresem.

Uczestnictwo w forum jest bezpłatne. Użytkownicy w dyskusjach występują pod swoimi nazwiskami. Uczestnictwo w forum nie łączy się z koniecznością oglądania jakichkolwiek reklam czy odbierania jakichkolwiek maili o komercyjnym charakterze.

Formularz zgłoszeniowy

 

• • •

Kategorie: Uncategorized

Skrócony link: Kopiuj adres odnośnika

Licencja Creative CommonsO ile nie zaznaczono inaczej tekstowa treść tego artykułu jest dostępna na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Unported.

Komentarze