Logo portalu Historia i Media

Historia i dziedzictwo w kulturze cyfrowej »

 
Uwaga: ten wpis został opublikowany dość dawno (13.12, 2009) i jego treść może nie być aktualna. Komentarze zostały zablokowane.

10 prawd o świecie elektronicznym – wykład w Second Life

Portal naukowy Wiedza i Edukacja, Instytut Kulturoznawstwa UMCS, Projekt UMCS w Second Life zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu Nauka w Second Life.

Treścią spotkania będzie wykład 10 prawd o świecie elektronicznym, który wygłosi prof. dr hab. Michał Ostrowicki, twórcą i pomysłodawcą projektu Academia Electronica. Academia Electronica jest interdyscyplinarną uczelnią o charakterze uniwersyteckim, zorientowaną na wieloaspektowy ogląd (dokonywany z perspektywy filozofii, kulturoznawstwa, socjologii, psychologii oraz innych dyscyplin) problematyki środowiska elektronicznego potraktowanego jako rzeczywistość człowieka.


Zapis video kwietniowej konferencji z cyklu Nauka w Second Life

Prof. dr hab. Michał Ostrowicki jest pracownikiem naukowym w Zakładzie Estetyki Instytutu Filozofii Uniwersytetu Jagielońskiego. Współpracuje również z Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie. Jego zainteresowania koncentrują się wokół zagadnień sztuki współczesnej, sztuki elektronicznej, cyberkultury i środowiska elektronicznego oraz zachodzącymi w nich zjawiskami.

Spotkanie odbędzie się na wyspie UMCS w świecie Second Life w środę 16-XII o godz. 19.00 (szczegóły techniczne)

 

Kilka razy w miesiącu wysyłany jest newsletter z informacją o nowych materiałach dostępnych na Historiaimedia.org. Nie ma w nim żadnych reklam. W każdej chwili można zrezygnować z subskrypcji. Proszę o podanie adresu email:

 

Bezpieczeństwo adresów w bazie subskrypcji zapewnia system NinjaMail.

• • •

Kategorie:

Skrócony link: Kopiuj adres odnośnika

Licencja Creative CommonsO ile nie zaznaczono inaczej tekstowa treść tego artykułu jest dostępna na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Unported.

p o l e c a m y
katalog_kompetencji
 
Historia i Media

Historiaimedia.org to pierwszy polski projekt poświęcony zagadnieniom relacji między historią a mediami. Rola mediów w kulturze historycznej, ich wpływ na kształtowanie świadomości przeszłości, internet i nowe technologie w badaniach i edukacji historycznej, historia w sztuce współczesnej – to tylko niektóre z tematów poruszanych na tej stronie.

Dowiedz się więcej »

Zostań autorem »

Kontakt

Redakcja „Historia i Media”
03-189 Warszawa
Skrytka pocztowa 145
[email protected]
redaguje Marcin Wilkowski

Polecamy
fotorejestr