Logo portalu Historia i Media

Historyczne zasoby internetu, digitalizacja, nowe trendy w humanistyce, rekonstrukcje »

 
Uwaga: ten wpis został opublikowany dość dawno (28.07, 2009) i jego treść może nie być aktualna. Komentarze zostały zablokowane.

Jurn.org – wyszukiwarka indeksująca humanistyczne czasopisma naukowe

jurn

Jurn.org to wyszukiwarka indeksująca humanistyczne czasopisma naukowe, które bezpłatne (open-access) udostępniają swoje artykuły w internecie. Narzędzie powstało na bazie standardowej usługi Google – Custom Search. Autorem serwisu jest Dave Haden, wykładowca School of Theoretical and Historical Studies in Art and Design na uniwersytecie w Birmingham.

Haden przygotował listę ponad 3 tys. adresów publikowanych w internecie czasopism naukowych. Lista dostępna jest w formie pliku PDF i w html-owym katalogu. Więcej informacji o projekcie znaleźć można na blogu.

Zobacz: jurn.org

 

Kilka razy w miesiącu wysyłany jest tekstowy newsletter z informacją o nowych materiałach dostępnych na Historiaimedia.org. Nie ma w nim żadnych reklam. W każdej chwili można zrezygnować z subskrypcji. Proszę o podanie adresu email:

 

• • •

Kategorie: Narzędzia

Skrócony link: Kopiuj adres odnośnika

Licencja Creative CommonsO ile nie zaznaczono inaczej tekstowa treść tego artykułu jest dostępna na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Unported.

Komentarze

 
 
Historia i Media

Historiaimedia.org to pierwszy polski projekt poświęcony zagadnieniom relacji między historią a mediami. Rola mediów w kulturze historycznej, ich wpływ na kształtowanie świadomości przeszłości, internet i nowe technologie w badaniach i edukacji historycznej, historia w sztuce współczesnej – to tylko niektóre z tematów poruszanych na tej stronie.

Dowiedz się więcej »

Kontakt

Redakcja „Historia i Media”
03-189 Warszawa
Skrytka pocztowa 145
[email protected]
redaguje Marcin Wilkowski

Polecamy
Przewodnik po otwartej nauce