Logo portalu Historia i Media

Historia i dziedzictwo w kulturze cyfrowej »

 
Uwaga: ten wpis został opublikowany dość dawno (25.07, 2009) i jego treść może nie być aktualna. Komentarze zostały zablokowane.

Przyszłość muzeów i bibliotek w erze cyfrowej (bibliografia)

Na stronach serwisu Futures of Learning udostępniono obszerny zestaw informacji o publikacjach (drukowanych i elektronicznych) poświęconych tematyce przyszłości muzeów i bibliotek w erze cyfrowej (The Future of Museums and Libraries in a Digital Age: A Bibliography of Resources and Weblinks). Zestawienie uzupełnione jest linkami do interesujących przykładów muzealnych i bibliotecznych projektów realizowanych w internecie.

Futuresoflearning.org to kolektywny blog poświęcony tematyce edukacji w nowych mediach. Warto zapoznać się nie tylko z polecanym wyżej wpisem, na blogu znaleźć można wiele informacji o ciekawych internetowych inicjatywach oraz liczne case studies. Autorzy serwisu opisują potencjał edukacyjny społeczności internetowych, gier sieciowych czy technologii mobilnych, analizują też trendy rozwoju internetowej kultury.

Zobacz: The Future of Museums and Libraries in a Digital Age: A Bibliography of Resources and Weblinks

 

Kilka razy w miesiącu wysyłany jest newsletter z informacją o nowych materiałach dostępnych na Historiaimedia.org. Nie ma w nim żadnych reklam. W każdej chwili można zrezygnować z subskrypcji. Proszę o podanie adresu email:

 

Bezpieczeństwo adresów w bazie subskrypcji zapewnia system NinjaMail.

• • •

Kategorie: Muzeum - nowe strategie Zasoby

Skrócony link: Kopiuj adres odnośnika

Licencja Creative CommonsO ile nie zaznaczono inaczej tekstowa treść tego artykułu jest dostępna na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Unported.

p o l e c a m y
catl

Komentarze

 
 
Historia i Media

Historiaimedia.org to pierwszy polski projekt poświęcony zagadnieniom relacji między historią a mediami. Rola mediów w kulturze historycznej, ich wpływ na kształtowanie świadomości przeszłości, internet i nowe technologie w badaniach i edukacji historycznej, historia w sztuce współczesnej – to tylko niektóre z tematów poruszanych na tej stronie.

Dowiedz się więcej »

Zostań autorem »

Kontakt

Redakcja „Historia i Media”
03-189 Warszawa
Skrytka pocztowa 145
[email protected]
redaguje Marcin Wilkowski

Polecamy
fotorejestr