Logo portalu Historia i Media

Historia i dziedzictwo w kulturze cyfrowej »

 
Uwaga: ten wpis został opublikowany dość dawno (11.07, 2009) i jego treść może nie być aktualna. Komentarze zostały zablokowane.

Dyskusja The Museum of the 21st Century

90mm

7 lipca w audytorium London School of Economics zorganizowano panel dyskusyjny The Museum of the 21st Century. Wziął w niej udział m.in. dyrektor British Museum Neil MacGregor oraz szef Tate – brytyjskiego muzeum sztuki nowoczesnej – Nicholas Serota. Streszczenie dyskusji przeczytać można na blogu Social Media and Cultural Communication oraz w serwisie npr.org.

Organizatorzy wydarzenia zadbali także o udostępnienie nagrania video, które obejrzeć można na stronie domowej spotkania.

Jaki jest kierunek ewolucji idei muzeum? Czy z tradycyjnej instytucji obejmującej określony budynek muzeum stanie się przestrzenią komunikacji, w której brać udział będą ludzie z całego świata? Jak digitalizacja i udostępnianie zasobów on-line wpływa na funkcjonowanie muzeum i spełnianie jego społecznych zadań?

 

Kilka razy w miesiącu wysyłany jest newsletter z informacją o nowych materiałach dostępnych na Historiaimedia.org. Nie ma w nim żadnych reklam. W każdej chwili można zrezygnować z subskrypcji. Proszę o podanie adresu email:

 

Bezpieczeństwo adresów w bazie subskrypcji zapewnia system NinjaMail.

• • •

Kategorie: Muzeum - nowe strategie

Skrócony link: Kopiuj adres odnośnika

Licencja Creative CommonsO ile nie zaznaczono inaczej tekstowa treść tego artykułu jest dostępna na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Unported.

p o l e c a m y
herito

Komentarze

 
 
Historia i Media

Historiaimedia.org to pierwszy polski projekt poświęcony zagadnieniom relacji między historią a mediami. Rola mediów w kulturze historycznej, ich wpływ na kształtowanie świadomości przeszłości, internet i nowe technologie w badaniach i edukacji historycznej, historia w sztuce współczesnej – to tylko niektóre z tematów poruszanych na tej stronie.

Dowiedz się więcej »

Zostań autorem »

Kontakt

Redakcja „Historia i Media”
03-189 Warszawa
Skrytka pocztowa 145
[email protected]
redaguje Marcin Wilkowski

Polecamy
fotorejestr