Powstanie społeczność internetowa TVP Historia
TVP Historia z okazji pierwszej rocznicy powstania zapowiada uruchomienie historycznego serwisu społecznościowego.
Cytowany przez Wirtualnemedia.pl Marcin Bochenek, członek zarządu Telewizji Polskiej informuje, że celem powstania serwisu ma być poszerzenie zasięgu kanału TVP Historia, który w marcu oglądało około 611 tys. osób. Rosnące statystyki (miesięcznie co 100 tys.) to ogromny potencjał, na którym rozwinąć można internetowy projekt historyczny. Tym bardziej, że – jak mówi kierujący kanałem Artur Dmochowski – 40 proc. widzów ogląda TVP Historię za pomocą internetu.
Co znaleźć się może w nowym serwisie? Czaty, blogi i fora historyczne, a przede wszystkim atrakcyjna treść wideo. Być może nowa strona oparta będzie o funkcjonalność sztandarowego internetowego projektu TVP – iTVP.
Lech Kaczyński podczas inauguracji kanału TVP Historia, 11 listopada 2006. #
Czy nowy projekt TVP zagrozi dominacji największej polskiej społeczności historycznej – forum historycy.org? W grudniowym badaniu Megapanel PBI/Gemius serwis historycy.org uzyskał 13 miejsce w rankingu serwisów edukacyjnych. Według analizy odwiedziło go w tym miesiącu prawie 450 tys. osób (2675982 odsłon).
Przykład platformy Focus.pl udowadnia, że samo udostępnienie narzędzi nie tworzy automatycznie społeczności użytkowników. Uruchomiony w lutym portal cieszy się średnią popularnością. Zarejestrowało się tam nieco ponad 2 tys. osób, w tym jedynie 322 zainteresowanych historią (mimo wsparcia ze strony czasopism Focus i Focus Historia, mających odpowiednio 9.35 i 1.25 proc. czytelników według ostatniej odsłony Polskich Badań Czytelnictwa).
Czy atrakcyjna treść wideo będzie w stanie przyciągnąć użytkowników do nowego serwisu TVP Historia? A może internauci zainteresowani historią pozostaną aktywni w swoich dotychczasowych społecznościach, w ramach portalu TVP korzystając jedynie z udostępnianych filmów?
• • •
Kategorie: Internet / Telewizja, kino, multimedia
Skrócony link: Kopiuj adres odnośnika
Kliknij tutaj, aby wygenerować przejrzystą wersję do czytania lub wydruku
Bardzo słabo to widzę, TVP Historia jest raczej mało aktywna, a stworzenie portalu niewiele w tym pomoże.
Będzie to po prostu kolejne źródło materiałów, a społeczność żadna nie powstanie, bo to na pewno nie będzie User Generated Content, a tylko wtedy wydaje sie być to obecnie możliwe…