History Channel w Polsce od 2008 roku

link

Serwis SatKurier poinformował, że jeszcze przed końcem obecnego roku zostanie uruchomiony testowy przekaz polskiej wersji kanału History Channel. Jeśli negocjacje z polskimi operatorami kablowymi się powiodą, pod koniec 2008 roku kanał ma być dostępny dla polskich widzów.

Ramówka kanału na być dostosowana do preferencji polskich odbiorców.

Globalnie o historii

Na antenie powstałego w 1995 roku w USA History Channel zobaczyć można programy dotyczące szerokiej tematyki historycznej, często zorganizowane w specjalne tematyczne serie (tygodniowe albo weekendowe). Opisywana z różnych punktów widzenia historia wojskowości, średniowiecza, XIX, XX i XXI wieku to nie jedyne tematy, na jakie liczyć mogą widzowie tego kanału. Znaleźć tam można choćby programy o UFO czy sensacyjne historie odkrywające niewyjaśniode dotąd zagadki przeszłości, programy kierowane do jak najszerszej widowni.


Fragment programu History Channel poświęcony Rewolucji Francuskiej


Historia narkotyków w History Channel

History Channel realizuje we współpracy z amerykańskimi oraganizacjami rządowymi projekt Save Our History. To inicjatywa oral history mająca na celu promować edukację historyczną w USA oraz gromadzić relacje świadków historii. W ramach tego programu przyznawane są również nagrody dla najlepszych nauczycieli historii i najlepszych uczniów.

History Channel ma zasięg globalny. Oglądać go można oprócz USA także w Europie, części Azji i Ameryki Południowej. Niektóre kraje posiadają własne, lokalizowane wersje tego programu.

All Hitler, all the time

History Channel jest krytykowany za szczególne zainteresowanie sprawami III Rzeszy (co w 1992 roku stacjom Discovery Channel i A&E zarzucała gazeta TV Guide). Amerykańska wersja kanału oskarżana jest też o popularyzację jedynie amerykańskiej i zachodniej historii. Pojawiły się także kwestie rzucania nieudokumentowanych oskarżeń w sprawie zabójstwa Kennedy’ego a także opisywania przeszłości w bardzo uproszczonej formie.

O ile nie zaznaczono inaczej tekstowa treść tego artykułu jest dostępna na licencji CC BY-SA 3.0.

Powiązane wpisy

Komentarze “History Channel w Polsce od 2008 roku”

  1. Andrzej napisał/napisała:

    Przesycenie tematyka trzeciej rzeszy jest ogromne. Z jednej strony wspaniala ofensywa niemiecka, wysokie morale i nowoczesność wojenna, a z drugiej niewyobrazalne cierpienie np. niemców z ziem wyzwolonych, czy losy tzw wypedzonych/nie uciekinierów, do niedawna jeszcze przesladowców, fanatycznie oddanych hitlerowi i jego ideologii nazistów/. Ogladając programy w tematyce wojennej mam wrażenie, że zapomniano o innych narodach i zdarzeniech wojennych chocby w Polsce. To tak jakby wojna nas ominęła. Mniej o niemcach wiecej o tragediach i skutkach oraz przyczynach tej strasznej wojny.
    Ja jako Polak, europejczyk i swiadek historii czuje sie oszukany i samotny.Wszedzie tylko o niemcach Moze to oni sa ofiarami tej wojny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>